Będzie kolejny wodny plac zabaw w Chorzowie. Ruszyła procedura przetargowa

Pierwszy i jedyny do tej pory wodny plac zabaw w Chorzowie mieści się przy ul. Floriańskiej. Kolejny powstaje w Parku Śląskim, ale na tym nie koniec. Miasto ma wybudować jeszcze jeden. Ruszył właśnie przetarg na opracowanie jego dokumentacji projektowej. Gdzie powstanie?

fot. FB/MORiS Chorzów
Chorzów wodny plac zabaw

Wodny plac zabaw przy ul. Floriańskiej w Chorzowie otwarto w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2021 r. Chorzowskie dzieci na tę atrakcję musiały czekać wyjątkowo długo. Pierwotnie plac miał być bowiem gotowy trzy lata wcześniej. W kasie miasta brakowało jednak pieniędzy na tę inwestycję i została ona przesunięta.

Pierwszy wodny plac zabaw w Chorzowie kosztował blisko dwa miliony złotych. Składa się z niecki z syntetyczną nawierzchnią oraz różnego rodzaju wodnych urządzeń do zabawy. Wokół znajdują się brodziki, plaża i alejki.

Wodny plac zabaw w Parku Śląskim

Kolejny wodny plac zabaw w Chorzowie ma być gotowy przed tegorocznymi wakacjami. Powstaje w Parku Śląskim w okolicach przedłużenia Alei Ziętka i Alei Klonowej. Obok znajduje się już integracyjny plac zabaw, a oba obiekty mają się uzupełniać. Jego budowa ruszyła pod koniec października 2021 r., a koszt inwestycji to blisko 1,5 mln zł.

Powierzchnia wodnego placu zabaw w Parku Śląskim będzie wynosiła około 200m². Znajdzie się tam 9 wodnych atrakcji, a plac będzie dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami. Będą tam także dwie przebieralnie i pomieszczenie socjalne.

Kolejny wodny plac zabaw powstanie w Chorzowie Batorym

Samorząd Chorzowa również planuje budowę nowego placu zabaw. Tym razem w Chorzowie Batorym na skwerze przy ulicach Granicznej i Gagarina, częściowo w miejscu istniejącego tam placu zabaw.

Urząd Miasta Chorzów ogłosił właśnie przetarg na „Opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej w stadium projektu budowlanego i wykonawczego wraz z dokumentacją geodezyjną, decyzjami oraz wszystkimi uzgodnieniami i opiniami dla zadania pn: Budowa wodnego placu zabaw na terenie miasta Chorzów, przy ul. Granicznej, dzielnica Chorzów Batory”. Termin składania ofert mija 28 lutego 2022 r., a na wykonanie projektu będzie sześć miesięcy.

Zadaniem wykonawcy wybranego w przetargu będzie zaprojektowanie m.in. niecki wodnego placu zabaw, z niezbędnym wyposażeniem i atrakcjami wodnymi; zagospodarowania terenu w zieleń, elementy małej architektury czy ogrodzenia wraz z bramą oraz wszelkich koniecznych przyłączy i instalacji. Projekt powinien także zakładać przebudowę likwidowanego placu zabaw, z zachowaniem funkcji oraz charakteru istniejących tam urządzeń.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon