Pierwszy wodny plac zabaw działa już na terenie Parku Śląskiego. Zobaczcie zdjęcia i wideo

Tego typu miejsca z całą pewnością brakowało w tej części Chorzowa. Nowa wodna atrakcja, wodny plac zabaw, otwarta wraz z półmetkiem wakacji, już pierwszego dnia przyciągnęła wielu spragnionych ochłody.

Wodny plac zabaw w Parku Śląskim zlokalizowany jest w pobliżu al. Harcerskiej. Dokładniej w bliskim sąsiedztwie Ogrodu Społeczności Parkowej i integracyjnego placu zabaw. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 3 sierpnia 2022 r. punktualnie w południe. Pierwszymi odwiedzającymi byli uczestnicy półkolonii organizowanych przez Park Śląski.

- Dzieciaki piszczą, bardzo się cieszą, bawią się pistoletami wodnymi, korzystają ze wszystkich przygotowanych tu możliwości. Bardzo podoba im się to miejsce. Uczestnicy poprzednich turnusów naszych półkolonii nie mieli takiego szczęścia. Z tą ekipą zapewne wrócimy tu już jutro - przyznaje Gabriela, animatorka półkolonii.

Po kilkunastu minutach, na terenie nowej atrakcji pojawili się rodzice ze swoimi pociechami. Warto podkreślić, że wstęp na wodny plac zabaw jest całkowicie bezpłatny. Aby korzystać z głównej niecki należy mieć stój kąpielowy. Przy wejściu znajdują się toalety oraz drewniane przebieralnie.

Nie tylko dla dzieci

Chociaż wodny plac zabaw jest dedykowany głównie najmłodszym, atrakcja nie ma ograniczeń wiekowych. Ochłody w upalne dni może tu zaznać każda osoba przestrzegająca opracowanego regulaminu. Jedynym ograniczeniem może być pogoda.

- To zabawa sezonowa. Na co dzień plac wodny będzie otwarty w godz. od 9 do 19 od wtorku do niedzieli. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli nam, by dzieci korzystały z nowej atrakcji przez całe lato. – podkreśla Mariusz Wal, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Zobaczcie także krótki materiał video prezentujący pierwszy dzień zabaw w otwartej dziś atrakcji wodnej.

Pomogła JESSICA

Nowa wodna inwestycja na terenie Parku Śląskiego została zrealizowana dzięki pozyskaniu środków finansowych w ramach unijnego programu Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas (Wspólne Europejskie Wsparcie na rzecz Trwałych Inwestycji na Obszarach Miejskich) - w skrócie JESSICA. Dofinansowania przyznawane są głównie na modernizowanie zaniedbanych obszarów miejskich. Mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Pierwszy wodny plac zabaw w tej części miasta z całą pewnością uatrakcyjni ofertę Parku Śląskiego. Inwestycja kosztowała ponad 1 450 000 zł.

Jest plac zabaw. Co z basenem?

Nowa atrakcja jest w tej chwili jedynym miejscem przeznaczonym do rekreacji w towarzystwie wody, która - zwłaszcza w upalne dni - stanowi główne źródło ukojenia dla przebywających na świeżym powietrzu. Mimo licznych pochwał tej niewielkiej, ale ważnej inwestycji, wielu odwiedzających zwraca uwagę na to, że mały, wodny plac zabaw nie rozwiąże problemu braku basenu na terenie jednego z chętniej odwiedzanych parków w regionie. Wodny plac zabaw ma być tylko początkiem. Następne w kolejce jest historyczne kąpielisko Fala. Początkowo, miało ono zostać otwarte już w przyszłym roku. Niestety, problemy na rynku budowlanym sprawiły, że prace stoją w miejscu. Już wkrótce ma zostać rozpisany kolejny przetarg na realizację inwestycji. Pomoc finansową zadeklarował także Urząd Marszałkowski.

- Wnioskowaliśmy o dofinansowanie projektu, jesteśmy na tym etapie, że czekamy na decyzje Sejmiku. Nowa Fala będzie przełomowym krokiem. Tam na mieszkańców czekać będą znacznie większe atrakcje. To gejzery wodne, rozbudowane strefy relaksu, 5 ślizgawek, w tym – jedna o długości ponad 100 metrów. Do tego trzy 25-metrowe tory oraz oczywiście wieża do skoków - przyznaje Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego
Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Lekkoatletyczny piknik podczas Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim

Autor: Redakcja

03/08/2022

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Chorzowskie Muzeum Hutnictwa w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna. Ruszył plebiscyt publiczności

Autor: Maciej Poloczek

02/08/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon