Będzie remont kolejnej drogi w Chorzowie? Chce tego jeden z miejskich radnych

Chorzów od wielu miesięcy przypomina plac budowy. Na trzech ulicach trwa gruntowna przebudowa, a kilka innych ma już wymienioną nawierzchnię. Czy na tym koniec prac na chorzowskich drogach? Jeden z miejskich radnych zwrócił się z prośbą o „całościowy remont” kolejnej ulicy.

Kierowcy i piesi w Chorzowie do remontów dróg musieli przywyknąć. Trwają przedłużające się prace na ulicach: 3 Maja, Hajduckiej i Powstańców. W planach jest także przebudowa fragmentu ul. Katowickiej i budowa nowego węzła komunikacyjnego w rejonie ul. Krakusa i Metalowców.

Miejski radny chce „całościowego remontu” ul. Żelaznej w Chorzowie Batorym

W ostatnich miesiącach wymieniono także nawierzchnię na kilku ulicach, w tym: Stalowej, Farnej i Granicznej w Chorzowie Batorym. Miejski radny, Marek Otte, chce „całościowego remontu” jeszcze jednej drogi w tej dzielnicy – ul. Żelaznej. Proponuje też likwidację, w porozumieniu z właścicielem, znajdującego się tam nieczynnego przejazdu kolejowego.

- Obecny stan techniczny z dużą nierównością nawierzchni oraz ubytkami asfaltu sprawia, że przy dużym natężeniu ruchu poruszanie się ul. Żelazną jest niebezpieczne. Wielu kierowców wybiera ul. Żelazną jako alternatywne połączenie z ul. Armii Krajowej, ul. Leśną lub jako dojazd do autostrady. Pragnę nadmienić, że nastąpił wzrost natężenia ruchu kołowego na ul. Żelaznej wraz z otwarciem Centrum Handlowego Vendo Park – w interpelacji do prezydenta Chorzowa napisał radny Marek Otte.

Czytaj także:

Miasto nie ma pieniędzy na remont ul. Żelaznej

W odpowiedzi zastępcy prezydenta, Marioli Roleder, czytamy, że w budżecie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów na 2022 r. nie ma środków na wymianą nawierzchni na ul. Żelaznej.

- Bieżące nieprawidłowości będą usuwane w ramach bieżącego utrzymania nawierzchni jezdni – podkreśla wiceprezydent.

Mariola Roleder dodaje, że chorzowski MZUiM w grudniu 2021 r. wysłał zapytanie do zarządcy przejazdu kolejowego na ul. Żelaznej w kwestii planów jego dalszego użytkowania. Odpowiedzi jednak nie otrzymał, więc kolejne zapytanie wysłał 16 lutego 2022 r.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon