Zakończyły się remonty kilku dróg w Chorzowie. Pojawił się nowy asfalt i miejsca parkingowe

W Chorzowie zakończyły się remonty kilku ulic, m.in: Stalowej, Maciejkowickiej oraz 23 Czerwca. Na jezdniach pojawił się nowy asfalt, a obok także miejsca parkingowe. - Zdajemy sobie sprawę, że największe przedsięwzięcia, czyli przebudowa ul. 3 Maja, Powstańców i Hajduckiej jeszcze się toczą - przyznaje wiceprezydent Marcin Michalik.

UM Chorzów
Remonty dróg w Chorzowie

Urząd Miasta Chorzów tuż po Bożym Narodzeniu postanowił pochwalić się ukończonymi inwestycjami drogowymi:

  • W Batorym zakończono wymianę nawierzchni na ul.: Stalowej, Farnej, Granicznej;
  • W Chorzowie Starym zakończono remont ul. Maciejkowickiej. Nawy asfalt położono także na ul.: Harcerskiej, Głównej (Tutaj powstał także parking dla ponad dwudziestu samochodów);
  • W Chorzowie II na ul. 23 Czerwca wymieniono kamienną kostkę na asfalt. Bruk wykorzystano podczas budowy parkingu przy Muzeum Hutnictwa. - Ważną inwestycją, zrealizowaną wspólnie ze spółką Tramwaje Śląskie, jest remont al. Bojowników o Wolność i Demokrację. Inwestycja obejmowała zarówno wymianę torowiska, jak i nawierzchni. Ruch w tym miejscu zostanie przywrócony niebawem.

Remont ul. 3 Maja z rocznym opóźnieniem

- Zdajemy sobie sprawę, że największe przedsięwzięcia, czyli przebudowa ul. 3 Maja, Powstańców i Hajduckiej jeszcze się toczą, ale sporo nieco mniejszych remontów, również niesamowicie ważnych dla komfortu kierowców i pieszych, udało nam się zakończyć w ciągu ostatniego miesiąca - powiedział wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik.

Przypomnijmy, że remont ul. 3 Maja miał zakończyć się w 2021 roku. Tymczasem już wiadomo, że potrwa on rok dłużej.

- Opóźnienie spowodowane jest przede wszystkim dodatkowymi pracami związanymi z sieciami wodociągowymi i gazowymi, które są prowadzone przy okazji tej inwestycji. Były także opóźnienia w dostawie niektórych materiałów, które spowodowała m.in. pandemia koronawirusa - mówił nam niedawno Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Wartą 70 milionów złotych inwestycję realizuje firma Silesia Invest z Gliwic, która równocześnie prowadzi kilka podobnych projektów.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon