Przebudowa ul. Katowickiej w Chorzowie. Miasto ogłosiło przetarg

Ulica Katowicka w Chorzowie zostanie przebudowana na odcinku od estakady do ul. 3 Maja. W tym rejonie powstanie m.in. nowe przejście podziemne, zintegrowany przystanek oraz nowa droga. Miasto ogłosiło już przetarg na wykonanie robót budowlanych.

Zamówienie dotyczy wykonania robót budowlanych w drogowej części inwestycji pn. Rozbudowa drogi krajowej DK79 na odcinku od estakady do ul. 3-go Maja w Chorzowie, w ramach inwestycji: Budowa przystanku zintegrowanego Królewska Huta w rejonie ul. Metalowców i Krakusa w Chorzowie wraz z przebudową układu torowego, skomunikowaniem oraz uzbrojeniem terenów poprzemysłowych. Na ten cel miasto ma otrzymać 30 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Pierwszy etap przebudowy ma być ukończony w maju 2023 r.

Termin składa ofert mija 24 lutego 2022 r. O wyborze oferty zdecyduje cena (60%), gwarancja na roboty budowlane (20%) oraz doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia (20%). Termin realizacji zamówienia określono na 30 miesięcy od dnia podpisania umowy, a pierwszy etap ma być gotowy do końca maja 2023 r.

W ramach tej inwestycji zaplanowano m.in. rozbudowę skrzyżowania z ul. Krakusa (powstanie przedłużenie ul. Krakusa, która pozwoli na lepsze skomunikowanie pohutniczych terenów), budowę przejścia podziemnego i zintegrowanego przystanku autobusowo-tramwajowego na wysokości placu Powstańców Śląskich, a także... renowację elementów Pomnika Powstańca Śląskiego.

Czytaj także:

Poza układem drogowym na tym odcinku ul. Katowickiej przebudowane zostanie także torowisko tramwajowe. Zostanie przesunięte w kierunku wschodnim, co wymaga budowy nowego muru oporowego. Za tę część inwestycji odpowiada spółka Tramwaje Śląskie, która swój przetarg ma ogłosić do końca stycznia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów remont 3 Maja

Kolejny etap prac na 3 Maja, choć miał być już koniec!

Chorzów Katowicka Metalowców przebudowa

Nowy węzeł komunikacyjny przy ul. Katowickiej i Metalowców

Chorzów Katowicka

Szykuje się drogowy armagedon w Chorzowie

Chorzów ul Katowicka

Podpisano umowę na przebudowę torowiska w centrum Chorzowa

Chorzów remonty dróg

Kiedy zakończą się prace na 3 Maja, Hajduckiej i Powstańców?

Chorzów Batory ul Stalowa

Kolejne remonty ulic w Chorzowie. Gdzie i kiedy?

Chorzów przebudowa ul 3 Maja

Nawet rok opóźnienia! Przebudowa dróg w Chorzowie