Przebudowa ul. Katowickiej w Chorzowie. Miasto ogłosiło przetarg

Ulica Katowicka w Chorzowie zostanie przebudowana na odcinku od estakady do ul. 3 Maja. W tym rejonie powstanie m.in. nowe przejście podziemne, zintegrowany przystanek oraz nowa droga. Miasto ogłosiło już przetarg na wykonanie robót budowlanych.

Zamówienie dotyczy wykonania robót budowlanych w drogowej części inwestycji pn. Rozbudowa drogi krajowej DK79 na odcinku od estakady do ul. 3-go Maja w Chorzowie, w ramach inwestycji: Budowa przystanku zintegrowanego Królewska Huta w rejonie ul. Metalowców i Krakusa w Chorzowie wraz z przebudową układu torowego, skomunikowaniem oraz uzbrojeniem terenów poprzemysłowych. Na ten cel miasto ma otrzymać 30 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Pierwszy etap przebudowy ma być ukończony w maju 2023 r.

Termin składa ofert mija 24 lutego 2022 r. O wyborze oferty zdecyduje cena (60%), gwarancja na roboty budowlane (20%) oraz doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia (20%). Termin realizacji zamówienia określono na 30 miesięcy od dnia podpisania umowy, a pierwszy etap ma być gotowy do końca maja 2023 r.

W ramach tej inwestycji zaplanowano m.in. rozbudowę skrzyżowania z ul. Krakusa (powstanie przedłużenie ul. Krakusa, która pozwoli na lepsze skomunikowanie pohutniczych terenów), budowę przejścia podziemnego i zintegrowanego przystanku autobusowo-tramwajowego na wysokości placu Powstańców Śląskich, a także... renowację elementów Pomnika Powstańca Śląskiego.

Czytaj także:

Poza układem drogowym na tym odcinku ul. Katowickiej przebudowane zostanie także torowisko tramwajowe. Zostanie przesunięte w kierunku wschodnim, co wymaga budowy nowego muru oporowego. Za tę część inwestycji odpowiada spółka Tramwaje Śląskie, która swój przetarg ma ogłosić do końca stycznia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon