Zmiana trasy dojazdu do Planetarium Śląskiego. Będzie bliżej z parkingu

W Parku Śląskim zakończono część prac remontowych na Alei Planetarium, w związku z tym zmieniają się zasady dojazdu i parkowania dla gości Planetarium – Śląskiego Parku Nauki.

fot. Planetarium Śląskie
Zmiana trasy dojazdu do Planetarium Śląskiego

Wjazd do Parku Śląskiego do strony ul. Bytkowskiej w Katowicach (w pobliżu wieży telewizyjnej) został zamknięty w kwietniu 2023 r. Dla gości Planetarium Śląskiego wyznaczono wtedy miejsca parkingowe w pobliżu Stadionu Śląskiego, co oznaczało około półgodzinny spacer na miejsce.

Do Planetarium Śląskiego będzie można znów dojechać od ul. Bytkowskiej

Te zmiany związane są z remontem Alei Planetarium. Cześć robót już się zakończyła, więc zmieniają się zasady dojazdu i parkowania dla gości Planetarium - Śląskiego Parku Nauki. Bedzie nieco bliżej.

- Od soboty, 21 października 2023 roku, dojazd dla naszych gości wyznaczony jest od strony ul. Bytkowskiej. Ze względu na trwający remont dalszego odcinka drogi, miejsca parkingowe dla klientów Planetarium wyznaczone są wzdłuż drogi dojazdowej do mostku przy restauracji Cosmo Garden. Dojazd na miejsca postojowe dla samochodów osobowych użytkowanych przez osoby z niepełnosprawnością wyznaczony jest od strony ul. Parkowej w Chorzowie – informują w Planetarium Śląskim.
Modernizacja Kanału Regatowego w Parku Śląskim na zdjęciach 8

Może Cię zainteresować:

Modernizacja Kanału Regatowego w Parku Śląskim. Zobaczcie jak postępują prace

Autor: Maciej Poloczek

19/10/2023

Koronacja w chorzowskim skansenie

Może Cię zainteresować:

„Koronacja” w chorzowskim skansenie. Na wystawie wyjątkowe portrety kobiet

Autor: Maciej Poloczek

19/10/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon