Modernizacja Kanału Regatowego w Parku Śląskim. Zobaczcie jak postępują prace

W Parku Śląskim trwa modernizacja Kanału Regatowego. Prace są już mocno zaawansowane – zamontowano większość nowych nabrzeży oraz podpory i rusztowania przy mostkach nad kanałem. Zobaczcie jak to wygląda.

Modernizacja Kanału Regatowego w Parku Śląskim ruszyła na początku 2023 r. Pierwszy etap prac obejmuje m.in. remont nabrzeży kanału, wyspy i prowadzących na nią mostków, które były od dawna wyłączone z użytkowania, a także odmulenie kanału.

- Wykonawca zamontował już niemal wszystkie nowe nabrzeża wykonane z prefabrykatów. A podkreślić należy, że całość to prawie trzykilometrowy odcinek. Przygotowano już podpory i rusztowania przy kładkach dla pieszych – informują w Parku Śląskim.

Kładki prowadzące na wyspę remontowane będą na miejscu. Zostaną zabezpieczone przed korozją, a ich konstrukcja będzie wzmocniona. Ziemia, którą wykopano zza ścian nabrzeży zostanie uzdatniona i wykorzystana przy dalszych pracach. Kanał jest także osuszany na bieżąco, tak aby prace remontowe nie musiały być wstrzymywane.

Drugi etap rewitalizacji Kanału Regatowego obejmie nasadzenia roślinności oraz remont alejek otaczających Kanał Regatowy wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Całość kosztować będzie ponad 17 mln zł.

Park slaski kanal regatowy

Może Cię zainteresować:

Kanał Regatowy i Ośrodek Sportów Wodnych w Parku Śląskim na starych zdjęciach

Autor: Redakcja

30/03/2024

Sentymentalna przejażdżka Elką

Może Cię zainteresować:

Sentymentalna przejażdżka „Elką”. Parkowa kolejka na starych zdjęciach

Autor: Redakcja

05/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon