Zimowe atrakcje w Parku Śląskim - Osada Świętego Mikołaja, Poczta Świętego Mikołaja czy Marsz Małych Mikołajów

W Parku Śląskim nie zabraknie zimowych atrakcji. Działa już tam Poczta Świętego Mikołaja, a wkrótce ruszy Zimowa Osada Mikołaja i Jarmark Świąteczny. Przedłużono także funkcjonowanie „Elki”.

fot. Park Śląski
Chorzów Park Śląski

Zimowa Osada Mikołaja

Zimowa Osada Mikołaja w Parku Ślaskim zostanie otwarta w najbliższą sobotę, 3 grudnia 2022 r., o godz. 12.00. Centralną częścią osady będzie Domek Mikołaja, w którym dzieci i dorośli mogą spotkać się z Mikołajem i elfami oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie w wyjątkowej świątecznej scenerii. Organizatorzy przewidują również możliwość wręczania prezentów przez Mikołaja po wcześniejszych, indywidualnych ustaleniach z opiekunem.

- Całość urozmaici Jarmark Świąteczny, na którym będzie można zakupić świąteczne dekoracje, napić się gorącej czekolady, a także spróbować wybornych smakołyków – informuje Aneta Miler, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Zimowa Osada Mikołaja zagości przy Ścianach Mozaikowych, obok hali Kapelusz. Będzie czynna w dniach 3-11 i 16-18 grudnia, w godz. 12.00-19.00.

Poczta Świętego Mikołaja

Od środy, 30 listopada 2022 r. w Parku Śląskim działa już Poczta do Świętego Mikołaja, uruchomiona we współpracy z Pocztą Polską i Fundacja „Pocztowy Dar”. - Dzięki niej, dzieci z całej Polski mogą wysłać list do Mikołaja, a Mikołaj i elfy zamieszkujące w Zimowej Osadzie Mikołaja w pocie czoła będą intensywnie pracować, aby odpowiedzieć na każdy nadesłany list – zapewniają w Parku Śląskim.

List wystarczy wrzucić do skrzynki w dowolnej placówce Poczty Polskiej z umieszczonym na kopercie adresem: „Poczta Świętego Mikołaja” Park Śląski, Aleja Różana 2, 41-501 Chorzów. Każdy list z poprawnie wypełnionymi danymi (szczegóły na stronie Parku Śląskiego) otrzyma spersonalizowaną odpowiedź od Świętego Mikołaja, a autorzy trzech najciekawszych prac zostaną nagrodzeni. List może przesłać każde dziecko w wieku od 3 do 14 lat.

Rozświetlenie choinki w Parku Śląskim

W Parku Śląskim nie może zabraknąć także świątecznej choinki. Drzewo rosnące w okolicy alei Żyrafy zostało przyozdobione świątecznymi ozdobami oraz lampkami, które rozbłysną po zmroku. Choinka ma około 15 metrów wysokości, więc będzie widoczna z daleka.

Rozświetlenie choinki zaplanowano na sobotę, 3 grudnia 2022 r., o godz. 16.30. Uroczystość uświetni występ dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury Katowice Tysiąclecie oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Frydkowianie” z gminy Miedźna. W tym roku ozdobione zostały również alejki Parku Śląskiego przy Ścianach Mozaikowych, gdzie mieści się Zimowa Osada Mikołaja.

Marsz Małych Mikołajów

W poniedziałek, 5 grudnia 2022 r., parkowymi alejkami przemaszeruje pół tysiąca dzieci w mikołajkowych nakryciach głowy. Marsz Małych Mikołajów rozpocznie się o godz. 10.00, przy neonie Park Śląski, na alei Różanej. Dzieci udają się na spotkanie z Mikołajem w Zimowej Osadzie Mikołaja przy Ścinach Mozaikowych.

- Wydarzenie ma charakter otwartej imprezy plenerowej w świątecznym nastroju – mówi Aneta Miler z Parku Śląskiego.

Przedłużenie kursowania „Elki”

W tym roku „Elka” miała kursować tylko do końca listopada. Związane jest to z odbudową kolejnego odcinka kolejki – z Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego. W Parku Śląskim zdecydowano jednak o przedłużeniu kursowania kolejki.

Z atrakcji będzie można jeszcze skorzystać w dniach: 3-4 grudnia, 6 grudnia oraz 10-11 grudnia 2022 r., w godzinach 10.00-17.00. Później zaplanowano przerwę, która potrwa do wiosny 2023 r.

"Marysin Dwór", dawna "Parkowa" w październiku 2022 roku

Może Cię zainteresować:

Restauracja "Parkowa", czyli "Marysin Dwór" w Parku Śląskim do wyburzenia. Stracimy klasyka architektury WPKiW?

Autor: Tomasz Borówka

10/11/2022

OPT

Może Cię zainteresować:

Miasto chce oddać zabytkowy Pawilon C-G. Park Śląski nie jest zainteresowany samym budynkiem

Autor: Patryk Osadnik

18/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon