Zasadź swoją różę w Parku Śląskim. W weekend akcja „Zielone działanie: Sadzenie dla przyszłości”

W Parku Śląskim przybędzie ponad dwadzieścia tysięcy roślin. W piątek, 22 września 2023 r., rozpoczną się tegoroczne nasadzenia, w których mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy regionu. To akcja „Zielone działanie: Sadzenie dla przyszłości”, która towarzyszy jesiennej edycji Parkowego Kiermaszu Kwiatowego.

Chorzów W Parku Śląskim kaźdy może zasadzić własną różę 22 i 23 września 2023 r akcja Zielone działanie Sadzenie dla przyszłości

Pierwsze nasadzenia obejmą teren wzdłuż klonów Alei Zielonej Łąki. W piątek, 22 września 2023 r., dzieci ze szkół i przedszkoli biorące udział w akcji będą mogły posadzić cebulki krokusów i przebiśniegów, w specjalnie przygotowanych w tym celu otworach w ziemi na cebule kwiatowe.

- W sumie zasadzonych zostanie około 20 tysięcy cebulek, które wiosną stworzą łąkę kwietną z krokusów. Dodatkowo każda grupa małych ogrodników będzie miała możliwość umieszczenia przygotowanej własnoręcznie pamiątkowej tabliczki w miejscu posadzenia kwiatów – podkreśla Aneta Miler, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Wspólne sadzenie róż w Parku Śląskim

Z kolei w sobotę, 23 września 2023 r., każdy będzie mógł zasadzić swoją własną różę w Parku Śląskim. W sumie będzie to ponad 700 krzewów różanych, które oprócz ozdoby stanowić będą przyjazne środowisko dla pszczół. Sadzenie odbywać się będzie na rabatach przy Alei Ziętka. Każdy uczestnik akcji otrzyma niezbędne materiały, takie jak sadzonki, a także wsparcie i wskazówki dotyczące prawidłowego sadzenia i pielęgnacji roślin. W Parku Śląski zaznaczają, że warto zabrać ze sobą rękawice, a także obuwie robocze.

– Sobotnia akcja pozwoli nam wymienić jedną z rabat różanych znajdujących się na zewnątrz Rosarium na nową różę. Poprzednia odmiana róż ze względu na dużą podatność na choroby zostanie wymieniona na odmianę certyfikowaną ADR. Dzięki temu nowe róże będą zdrowsze i nie będą wymagały stosowania częstych zabiegów ochrony roślin zwłaszcza przed chorobami róż – mówi Łukasz Drozd, specjalista ds. zieleni w Parku Śląskim.

Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim – 22-24 września 2023 r.

Akcja sadzenia towarzyszy jesiennej edycji Parkowego Kiermaszu Kwiatowego, który potrwa cały weekend, od 22 do 24 września 2023 r., przy Alei Głównej obok neonu Park Śląski. Podczas kiermaszu będzie można oczywiście kupić rośliny, rękodzieło oraz specjały serwowane przez lokalną gastronomię. W programie wydarzenia są również ekologiczne gry i konkursy przygotowane przez Fundację Park Śląsk. Kiermasz to również okazja na poznanie Parku Śląskiego i jego flory pod okiem parkowego ogrodnika.

Na uczestników czekać będzie także gra terenowa, której tematem przewodnim będą kwiaty kryjące w sobie niezliczone detale i tajemnice. Kwiatowa Gra Terenowa zaplanowana jest na sobotę, 23 września 2023 r. Rejestracja uczestników odbywać się będzie w godzinach 11.00-12:00, przy Dyrekcji Parku Śląskiego przy Alei Różanej 2. Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 21 września 2023 r.., drogą mailową na adres: marketing@parkslaski.pl.

Kolejna inwestycja w śląskim zoo. Otwarto nowy kompleks dla rosomaków tudnrowych i rysi euroazjatyckich

Może Cię zainteresować:

Kolejna inwestycja w śląskim zoo. Otwarto nowy kompleks dla rosomaków tundrowych i rysi euroazjatyckich

Autor: Maciej Poloczek

20/09/2023

Event On w Parku Śląskim Pierwszy kongres młodzieżowy

Może Cię zainteresować:

EventOn w Parku Śląskim. Pierwszy taki kongres młodzieżowy

Autor: Redakcja

20/09/2023

Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim Wkrótce jesienna edycja

Może Cię zainteresować:

Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim. Wkrótce jesienna edycja

Autor: Redakcja

18/09/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon