Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim. Wkrótce jesienna edycja

Kwiatowa gra terenowa, zwiedzanie Parku Śląskiego z przewodnikiem, sadzenie kwiatów i oczywiście stoiska z roślinami – tak zapowiada się jesienna edycja Parkowego Kiermaszu Kwiatowego.

fot. Park Śląski
Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim Wkrótce jesienna edycja

Druga w tym roku edycja Parkowego Kiermaszu Kwiatowego odbędzie się w najbliższy weekend - 22-24 września 2023 r. w okolicach neonu Park Śląski. Będzie okazja do zakupu kwiatów, ziół czy traw ozdobnych, a także rękodzieła inspirowanego naturą czy specjałów serwowanych przez lokalną gastronomię.

Parkowy Kiermasz Kwiatowy – 22-24 września 2023 r.

Dodatkowo zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będzie można m.in. wziąć udział w sadzeniu kwiatów poznać florę Parku Śląskiego pod okiem parkowego ogrodnika. Po wakacyjnej przerwie wraca także parkowa gra terenowa.

- Tym razem głównym tematem będą piękne kwiaty, które kryją w sobie niezliczone detale i tajemnice – informują w Parku Śląskim.

Kwiatową Grę Terenową zaplanowano na sobotę, 23 września 2023 r. w godzinach 11.00-12.00. W tym czasie w budynku dyrekcji parku, przy Alei Różanej 2, można pobrać kartę do gry. Do 21 września 2023 można się zapisywać drogą mailową pod adresem marketing@parkslaski.pl.

Zanim na dobre ruszy Kiermasz Kwiatowy, w piątkowe przedpołudnie dzieci z pobliskich szkół podstawowych i przedszkoli wezmą udział w akcji sadzenia przebiśniegów. Sadzonki włożą własnoręcznie do ziemi, by na wiosnę móc podziwiać owoce swojej pracy.

Urodziny śląskiego ogrodu zoologicznego

Może Cię zainteresować:

Otwarcie pawilonu lasu deszczowego i promocyjne ceny biletów. Zbliżają się 65. urodziny Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Autor: Martyna Urban

15/09/2023

Budowa nowej Fali w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Budowa nowej „Fali” w Parku Śląskim. Rozpoczął się kolejny etap prac

Autor: Maciej Poloczek

02/08/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon