Otwarcie pawilonu lasu deszczowego i promocyjne ceny biletów. Zbliżają się 65. urodziny Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Śląski Ogród Zoologiczny obchodzi jesienią 2023 roku swoje 65-lecie, z tej okazji postanowiło zorganizować huczne wydarzenie. Na początku października odbędzie się oficjalne otwarcie pawilonu lasu deszczowego oraz gala jubileuszowa. Ponadto odwiedzający będą mogli skorzystać z wejściówek w niższych cenach.

Śląski Ogród Zoologiczny
Urodziny śląskiego ogrodu zoologicznego

Śląski Ogród Zoologiczny obchodzi swoje 65. urodziny

Od 6 do 8 października Śląski Ogród Zoologiczny będzie obchodził okrągły jubileusz istnienia. Oficjalne obchody 65-lecia zoo w Chorzowie rozpocznie od gali jubileuszowej, w której wezmą udział zaproszeni goście – przedstawiciele lokalnych władz, firm i instytucji współpracujących z zoo, a także innych ogrodów zoologicznych z Polski i Europy. Gala odbędzie się w Planetarium Śląskim Parku Nauki.

Po zakończeniu gali zaplanowane zostało oficjalne otwarcie pawilonu lasu deszczowego (pawilon będzie dostępny dla zwiedzających od 7 października). Ze względu na jubileusz zoo będzie czynne dla zwiedzających od 9:00 do 13:00.

Natomiast w dniach 7 – 8 października będzie obowiązywać urodzinowy cennik. Tylko wtedy bilety zakupić będzie można w promocyjnych cenach:

  • 13,00 zł bilet normalny,
  • 7,50 zł bilet ulgowy,
  • 32,50 zł bilet rodzinny.

Bilety w promocyjnych cenach dostępne będą wyłącznie w kasach zoo (brak możliwości zakupu biletów elektronicznych z rabatem). Promocja nie będzie łączyła się ze zniżką dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Wejściówki wykorzystać będzie można tylko w urodzinowy weekend 7-8 października.

Sobota będzie pierwszym dniem, w którym odwiedzić będzie można nowy pawilon lasu deszczowego Ameryki Południowej. Pawilon będzie dostępny w ramach biletu wstępu do zoo (bez dodatkowych opłat). Natomiast w niedzielę przy słoniarni odbędzie się rodzinna zabawa na dużej łące. W tym dniu ogród odwiedzą przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm i instytucji, którzy przygotują wiele ciekawych atrakcji dla zwiedzających. Wspólna zabawa potrwa od 11:00 do 17:00.

Zoo w urodzinowy weekend zwiedzać będzie można od 9:00 do 18:00 (wstęp i kasy do 17:00). Dodatkowo okazji okrągłego jubileuszu zoo przygotowało wystawę archiwalnych fotografii ogrodu. Zdjęcia umieszczone zostały w okolicy miejsc, w których zostały wykonane. Fotografie oglądać będzie można do połowy listopada.

Małe smoki z chorzowskiego zoo To agamy kołnierzaste

Może Cię zainteresować:

Małe smoki z chorzowskiego zoo. To agamy kołnierzaste

Autor: Redakcja

24/07/2023

Las deszczowy w śląskim zoo prawie gotowy Zobaczcie jak się prezentuje

Może Cię zainteresować:

Las deszczowy w śląskim zoo prawie gotowy. Zobaczcie jak się prezentuje!

Autor: Redakcja

10/07/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon