EventOn w Parku Śląskim. Pierwszy taki kongres młodzieżowy

Dyskusja o samorządzie, spotkania z gwiazdami mediów społecznościowych czy koncerty. Do tego m.in. warsztaty muzealne i artystyczne, konsultacje psychologiczne i kino plenerowe. Tak zapowiada się EventOn, czyli pierwszy kongres młodzieżowy w Parku Śląskim.

fot. Park Śląski
Event On w Parku Śląskim Pierwszy kongres młodzieżowy

EventOn w Parku Śląskim odbędzie się w najbliższy piątek, 22 września 2023 r. Inicjatorem młodzieżowego kongresu jest Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, prof. Marek Gzik.

- Format tego wydarzenia jest przygotowany z myślą o młodych ludziach. Chcemy zachęcić ich do rozmowy o samorządzie, demokracji i budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Zdajemy sobie sprawę, że same debaty, dyskusje i warsztaty nie przyciągną młodzieży, dlatego stworzyliśmy bogaty program towarzyszący, w tym koncerty, kino plenerowe czy spotkania z gwiazdami TikToka. Zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie chcieli związać swoją przyszłość z regionem, dlatego ten dialog, wsłuchiwanie się w ich potrzeby i pomysły są takie potrzebne – podkreśla prof. Marek Gzik.

Większość wydarzeń odbędzie się na terenie Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie. To spotkania otwarte z gwiazdami mediów społecznościowych: Kacprem Zembrzuckim, Dominikiem Kossowskim i Doktorem z TikToka. W programie jest też panel dyskusyjny – „25 lat samorządu. I co dalej?”

Spotkania rozpoczną się od godz. 14.30, ale wcześniej na terenie chorzowskiego skansenu odbywać się będą konsultacje psychologiczne z Fundacją In Coropre, plogging, warsztaty muzealne i artystyczne, dostępna będzie także strefa uczelni wyższych. Pojawią się food trucki i strefa chilloutu, a także kino plenerowe. Wieczorem na Stadionie Śląskim wystąpią muzyczne gwiazdy – Guzior i Chivas.

EventOn w Parku Śląskim, 22 września 2023 r. Program:

  • 12.00 - plogging: biegaj i dbaj o planetę!
  • 12.00-14.30 - warsztaty w Muzeum „Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie”
  • 14.30-17.30 - spotkania otwarte z gwiazdami TikToka
  • 17.30 - dyskusja Panelowa "25 lat samorządu. I co dalej?"
  • 22.00 - kino plenerowe, film "Prawy chłopak"

Koncerty na Stadionie Śląskim:

  • 18.30 - lokalne zespoły
  • 20.00 - Guzior
  • 21.15 - Chivas
  • 22.30 - DJ
Nocne Obserwacje Astronomiczne w Planetarium Śląskim

Może Cię zainteresować:

W Planetarium Śląskim zaplanowano Nocne Obserwacje Astronomiczne

Autor: Redakcja

19/09/2023

Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim Wkrótce jesienna edycja

Może Cię zainteresować:

Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim. Wkrótce jesienna edycja

Autor: Redakcja

18/09/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon