W Planetarium Śląskim zaplanowano Nocne Obserwacje Astronomiczne

Gdzie najlepiej obserwować niebo nocą? Jednym z najlepszych do tego miejsc jest oczywiście Planetarium Śląskie. W najbliższy czwartek, 21 września 2023 r. zaplanowano tam Nocne Obserwacje Astronomiczne.

fot. pixabay.com
Nocne Obserwacje Astronomiczne w Planetarium Śląskim

Nocne obserwacje astronomiczne dostarczają wiele niezwykłych wrażeń. Dobrze jednak robić to pod okiem fachowców, szczególnie gdy chodzi o początkujących astronomów amatorów. Taka okazja będzie w Planetarium – Śląskim Parku Nauki. W czwartek, 21 września 2023 r., w godzinach 19.00-21.00 będą tam czekać zapaleni obserwatorzy nieba ze śląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

- W celach obserwacyjnych rozstawionych zostanie kilka teleskopów, niemniej zapraszamy Państwa również z własnym sprzętem obserwacyjnym. Na miejscu eksperci pomogą i wszystko chętnie wytłumaczą. Wraz z astronomami będziemy chcieli obserwować Księżyc i Saturna oraz nauczyć się orientowania na nocnym niebie – informują w Planetarium – Śląskim Parku Nauki.

Udział w obserwacjach jest bezpłatny. Zbiórkę chętnych zaplanowano na godz. 19.00 przed głównym wejściem do Śląskiego Parku Nauki.

Planetarium Śląskie

Może Cię zainteresować:

Planetarium Śląskie z nagrodą architektoniczną tygodnika Polityka. "Jak laboratorium szalonego profesora"

Autor: Redakcja

30/05/2023

Cosmicon w Planetarium Śląskim Gratka dla fanów fantastyki

Może Cię zainteresować:

Cosmicon w Planetarium Śląskim. Gratka dla fanów fantastyki

Autor: Maciej Poloczek

05/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon