Z rezerw Kolejorza do Niebieskich. Kolejne wzmocnienie w Ruchu Chorzów

Piąte wzmocnienie w Ruchu Chorzów przed startem ligowych rozgrywek. Nowym piłkarzem Niebieskich został Jakub Malec, wypożyczony do końca sezonu z Lecha Poznań.

Jakub Malec, 18-latek z rezerw Kolejorza, był testowany przez sztab Niebieskich w ubiegłym tygodniu podczas zgrupowania w Rybniku-Kamieniu. Zagrał w dwóch sparingach - ze Śląskiem Świętochłowice i Rekordem Bielsko-Biała - na pozycji wahadłowego. - W tym drugim popisał się piękną bramką. W efekcie został pozytywnie zaopiniowany przez trenera Jarosława Skrobacza – informuje klub z Cichej.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj być. Przychodzę do Ruchu z nadzieją na dalszy rozwój. Chcę grać i razem z zespołem bić się awans do I ligi. Podczas zgrupowania była okazja poznać drużynę, fajnie zostałem przyjęty. Z optymizmem czekam na start rundy wiosennej – podkreśla Jakub Malec (za ruchchorzow.com.pl).

Jakub Malec urodził się 14 kwietnia 2003 r. w Zielonej Górze i pierwsze piłkarskie kroki stawiał w tamtejszym Uczniowskim Klubie Piłkarskim. W latach 2016-2020 szkolił się w Zagłębiu Lubin. Następnie trafił do Lecha Poznań, gdzie debiutował w seniorskiej piłce. W rezerwach poznańskiego klubu zanotował łącznie 18 występów na boiskach II ligi.

Czytaj także:

To piąte zimowe wzmocnienie w Ruchu Chorzów. Wcześniej do Niebieskich dołączyli: Remigiusz Szywacz z Korony Kielce, Piotr Stępień ze Ślęzy Wrocław, Kamil Chiliński z Odry Wodzisław i Paweł Żuk, który przez ostatni rok nie nigdzie nie grał.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów KKS Kalisz

Trzy punkty zostały na Cichej

Chojniczanka Ruch

Tylko jeden punkt. Mecz na szczycie zakończony remisem

Garbarnia Kraków Ruch Chorzów

Pierwsze ligowe zwycięstwo Niebieskich w 2022 r.

Ruch Chorzów Lech II Poznań

Remis w pierwszym spotkaniu piłkarskiej wiosny na Cichej

Grupa Alba sponsorem strategicznym Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów ma sponsora strategicznego

Ruch Chorzów Podhale Nowy Targ

Wystarczyło pięć minut w końcówce spotkania

Vanja Markovic

Serbski pomocnik w Ruchu Chorzów