Ruch Chorzów idzie za ciosem. Tym razem gwiazda III ligi

Najpierw wzmocniono defensywę, a teraz zadbano o ofensywę. Nowy napastnik w rundzie jesiennej był najlepszym strzelcem w III grupie III ligi.

Fot. ruchchorzow.com.pl
Stępień Siemianowski

W trójce najlepszych strzelców Ruchu Chorzów w rundzie jesiennej nie ma ani jednego napastnika. To dobitnie pokazuje jeden z największych problemów "Niebieskich" po awansie do II ligi. W dodatku zimą z do Stali Stalowa Wola odszedł Michał Biskup, więc tym bardziej trzeba było szukać gracza "na szpicę".

W III lidze strzelał aż miło

Chorzowianie postanowili go poszukać w lidze, z której kilka miesięcy temu uciekli. Ruch zapukał do Ślęzy Wrocław i sukcesem zakończył negocjacje na temat pozyskania Piotra Stępnia.

23-latek jesienią w III grupie III ligi strzelił 12 bramek. Dzięki temu jest liderem klasyfikacji strzelców. Skutecznością imponował także w poprzednim sezonie, który zakończył, mając w dorobku aż 25 goli.

- Bardzo się cieszę z tego transferu. Ruchu nikomu nie trzeba przedstawiać, to wielki klub, który z roku na rok się odbudowuje, pnie się do góry. Ja również chcę stawiać kolejne kroki w mojej karierze, dlatego uważam, że Ruch jest dla mnie świetnym miejscem do rozwoju. Czuć tutaj otoczkę zawodowstwa i profesjonalizmu. Chcę strzelać jak najwięcej bramek, co będzie dawało korzyści i mnie i przede wszystkim drużynie - mówi Stępień na oficjalnej stronie klubu.

Ruch na razie wypożyczył go na rok, ale w umowie pojawiła się opcja zakupu. Wszystko teraz w nogach 23-letniego piłkarza, dla którego będzie to pierwsza styczność z II ligą.

To drugi transfer "Niebieskich" w zimowym oknie transferowym. W poniedziałek klub pozyskał Remigiusza Szywacza z Korony Kielce. Obaj nowi piłkarze pojawią się na pierwszym treningu, który jest zaplanowany na środę 12 stycznia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon