Transfer po raz trzeci. Nastoletni napastnik w Ruchu

Fot. ruchchorzow.com.pl
Chiliński Siemianowski

Ruch Chorzów jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w zimowym oknie transferowym. "Niebiescy" w krótkim czasie pozyskali już trzech piłkarzy.

Kilka dni temu nowym graczem Ruchu Chorzów został Piotr Stępień, który będzie walczyć o miejsce w składzie w ataku. "Niebiescy" szybko znaleźli mu konkurenta. To Kamil Chiliński, którym w tym sezonie także grał na poziomie III ligi.

Udana runda w III lidze

18-latek pochodzi ze Śremu i to w tym mieście uczył się futbolu w barwach miejscowej Szóstki, a potem UKS-u. Dobrymi występami zapracował na transfer do Rakowa Częstochowa. Tam zaczynał w juniorach, a następnie trafił do drużyny rezerw.

W częstochowskim klubie grał niewiele, więc przed tym sezonem został wypożyczony do Odry Wodzisław Śląski. Dzięki temu miał okazję, aby regularnie ogrywać się na poziomie III ligi. Chiliński ma za sobą całkiem udaną jesień i w szesnastu spotkaniach strzelił sześć bramek.

- Jest mi niezmiernie miło, że zgłosił się po mnie taki klub, jak Ruch Chorzów, jeden z największych w Polsce. Celem drużyny jest awans i jestem tu po to, by pomóc w jego realizacji. Gra dla „Niebieskich” jest dla mnie wyzwaniem i kolejnym krokiem w dotychczasowej przygodzie z piłką. Wierzę, że Ruch jest dla mnie dobrym miejscem do dalszego rozwoju - komentuje nowy gracz Ruchu na oficjalnej stronie.

Chorzowianie wypożyczyli Chilińskiego z Rakowa na 1,5 roku, a w umowie znalazł się zapis o możliwości wykupienia nastolatka. Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie jest ostatni transfer Ruchu w tym oknie transferowym. Na testach nadal są m.in. Kacper Janiak i Paweł Żuk, a ostatnio dołączył do nich Jakub Góralczyk z ekstraklasowej Cracovii.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stępień Siemianowski

Ruch Chorzów idzie za ciosem. Tym razem gwiazda III ligi

Szywacz siemianowski

Wychowanek Wisły Kraków w Ruchu. Ma I-ligowe doświadczenie

Ruch

Ruch rozpoczął przygotowania. Pojawili się nowi piłkarze

Stadion Śląski

Piłkarze awansują na mundial na Stadionie Śląskim?

Gala ms

Stadion Śląski nagrodzony podczas Gali Mistrzów Sportu

Orlen Memorial Kusocinskiego Patrykobek fot Pawel Skraba 02

Memoriał Kusocińskiego. Stadion Śląski znowu dodał skrzydeł

187515719 163282939066688 8640286432709461772 n

Czas na Drużynowe Mistrzostwa Europy