Z kasy miasta do kasy klubu. Blisko 4 mln zł dla Ruchu Chorzów

Miasto Chorzów obejmie kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów S.A. Tym razem budżet Niebieskich zasili 3,8 mln zł. - To istotne wsparcie dla naszego klubu u progu nowego sezonu – podkreślają na Cichej.

fot. Ruch Chorzów
Ruchchorzow

Rada Miasta Chorzów podjęła decyję o objęciu przez miasto Chorzów kolejnego pakietu akcji Ruchu Chorzów S.A. na sesji, która odbyła się 20 czerwca 2024 r. Tym razem nominalna wartość pakietu to 3,8 mln zł i taka kwota zasili budżet Niebieskich.

- To istotne wsparcie dla naszego klubu u progu nowego sezonu. Zrobimy wszystko, by godnie reprezentować Chorzów w piłkarskiej Polsce i dać mieszkańcom naszego miasta wiele powodów do radości – podkreślają na Cichej.

To kolejne wsparcie z kasy miasta do kasy klubu. Tylko w 2023 roku roku pomiędzy miastem Chorzów a Ruchem Chorzów zawarto dwie umowy dotyczące objęcia kolejnych pakietów akcji sportowej spółki. Pierwszy był o wartości 2 mln zł, drugi – 1,6 mln zł. W lutym 2024 roku podpisano umowę o objęciu kolejnego pakietu akcji o wartości 1,6 mln zł.

Chorzów jest największym udziałowcem Ruchu Chorzów

Dodajmy, że akcje Ruchu Chorzów obejmowane przez miasto mają nominalną wartość 1 zł, a jak podaje portal finansowy Parkiet (informacja z 14.06.2024 r.) na giełdzie NewConnect ostatnio handlowano nimi po 30 gr. W informacji Parkietu czytamy, że wartość rynkowa spółki to obecnie 21,4 mln zł. Z danych na koniec marca wynikało, że głównymi udziałowcami Ruchu Chorzów byli: Miasto Chorzów (36,7 proc. akcji), Aleksander Kurczyk (21,1 proc.) i Zdzisław Bik (19,6 proc.).

Orest Lenczyk

Może Cię zainteresować:

Zmarł Orest Lenczyk. Doprowadził Ruch Chorzów do finału Pucharu Intertoto

Autor: Maciej Poloczek

12/06/2024

Tomasz foszmanczyk ruch chorzow

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów ma nowego dyrektora sportowego. Kibice Niebieskich znają go doskonale

Autor: Maciej Poloczek

05/06/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon