Zmarł Orest Lenczyk. Doprowadził Ruch Chorzów do finału Pucharu Intertoto

W wieku 81 lat zmarł Orest Lenczyk, były trener Ruchu Chorzów. Trzykrotnie był trenerem Niebieskich i doprowadził zespół do finału Pucharu Intertoto.

fot. Roger Gor/Wikimedia
Orest Lenczyk

Orest Lenczyk urodził się 28 grudnia 1942 r. w Sanoku. Jako piłkarz występował w Sanoczance, Stomilu Poznań, Ślęzie Wrocław czy Moto-Jelcz Oława. Jednak prawdziwą karierę zrobił jako trener. W tej roli debiutował w ekstraklasie już w 1977 r. Zdobywał mistrzowskie tytuły z Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław. Szkoleniowcem Ruchu Chorzów był trzykrotnie.

- Najpierw w latach 1982-1984. W 1983 r. prowadzona przez niego drużyna zajęła trzecie miejsce w lidze. Na Cichą wrócił jesienią 1996 r., kiedy zastąpił Jerzego Wyrobka. Tym razem szkolił Niebieskich przez 2,5 roku. W tym czasie chorzowianie dotarli do finału Pucharu Intertoto, w którym ulegli włoskiemu Bologna FC. Po raz trzeci pracował w Chorzowie w 2002 r. Przejął zespół wiosną, by oddać go – już w trakcie kolejnego sezonu – Piotrowi Mandryszowi. Łącznie prowadził Ruch w 162 spotkaniach – przypominają na Cichej.

Swoją trenerską karierę zakończył w Zagłębiu Lubin w sezonie 2013/2014.

Ruch chorzow mateusz grzech

Może Cię zainteresować:

Nowy przewodniczący Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

09/06/2024

Tomasz foszmanczyk ruch chorzow

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów ma nowego dyrektora sportowego. Kibice Niebieskich znają go doskonale

Autor: Maciej Poloczek

05/06/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon