Ruch Chorzów ma nowego dyrektora sportowego. Kibice Niebieskich znają go doskonale

Tomasz Foszmańczyk zakończył piłkarską karierę, ale zostaje w Ruchu Chorzów. Został nowym dyrektorem sportowym klubu.

fot. Ruch Chorzów
Tomasz foszmanczyk ruch chorzow

Na Cichej wiele się ostatnio dzieje. Po spadku z Ekstraklasy są zmiany w zarządzie klubu, w radzie nadzorczej spółki i w drużynie. Na tym nie koniec, w środę, 5 czerwca 2024 r., nowym dyrektorem sportowym Ruchu Chorzów został Tomasz Foszmańczyk, wieloletni kapitan Niebieskich.

- Żegnając Tomka przy okazji ostatniego meczu minionego sezonu zapowiadaliśmy, że zostanie z nami w kubie, bo zamierzamy wykorzystać jego potencjał. Grając w piłkę miał oczy szeroko otwarte, chciał się rozwijać, był zresztą jednym z trenerów w naszym Centrum Szkolenia. Tomek ma cechy, dzięki którym jesteśmy przekonani, że sprawdzi się w nowej roli. Przez lata zebrał duże doświadczenie, zna środowisko piłkarskie, jako kapitan prowadził drużynę do sukcesów i wierzymy, że jego charyzma oraz niebieskie serducho wciąż będzie działać dla dobra Ruchu, tyle że już nie na boisku, a zza biurka – mówi dla klubowych mediów Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Tomasz Foszmańczyk dyrektorem sportowym Ruchu Chorzów

„Fosa” jest wychowankiem Ruchu Chorzów. Na Cichą trafił w 1999 r., w wieku 13 lat (wcześniej trenował w MOSM Bytom). W pierwszym zespole zadebiutował w 2003 r., w meczu Pucharu Polski z Koroną Kielce. Z Niebieskimi był związany do 2006 r. Później grał w Polonii Bytom, GKS-ie Jastrzębie, Rakowie Częstochowa, Ruchu Radzionków, Warcie Poznań, Koronie Kielce, Termalice Bruk-Bet Nieciecza, GKS-ie Katowice i Chojniczance Chojnice. W barwach Niebieskich rozegrał łącznie 182 mecze, zdobył 22 bramki, świętował 3 awanse, nosił kapitańską opaskę. Piłkarską karierę zakończył podczas ostatniego spotkania minionego sezonu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że otrzymałem tę propozycję. Dziękuję za zaufanie i mam nadzieję, że wspólna decyzja Klubu i moja okaże się korzystna dla mnie, ale przede wszystkim Ruchu. Zrobię tyle, ile w mojej mocy, by tak było. Odpowiedzialność jest bardzo duża i mam jej świadomość. Z tym większą energią przystąpiłem do pracy i nowych obowiązków. Zdaję sobie sprawę ze skali trudności, ale w trakcie kariery zawodniczej też stawiałem czoło dużym wyzwaniom. Wierzę, że naszą pracą będziemy dostarczać kibicom Ruchu jak najwięcej powodów do dumy i radości – mówi nowy dyrektor sportowy Niebieskich.

Tomasz Foszmańczyk swój ostani mecz rozegrał 25 maja 2024 r. z Cracovią.

Ruch chorzow zmiany w radzie nadzorczej

Może Cię zainteresować:

Powyborcze zmiany w Radzie Nadzorczej Ruchu Chorzów. W składzie m.in. prezes Stowarzyszenia Wielki Ruch

Autor: Maciej Poloczek

05/06/2024

Ruch chorzow plan przygotowan

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów wraca do treningów. Plan przygotowań do rundy jesiennej

Autor: Maciej Poloczek

04/06/2024

Marcin stoklosa ruch chorzow

Może Cię zainteresować:

Marcin Stokłosa złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

03/06/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon