Z dziecinną łatwością strzelali nam bramki - trener Ruchu Chorzów po meczu z Arką Gdynia

Druga porażka Ruchu Chorzów w tym sezonie. W niedzielę, 16 października 2022 r., Niebiescy ulegli Arce Gdynia 2:4. Tym samym spadli z pierwszego miejsca w tabeli. Liderem 1. ligi jest teraz Puszcza Niepołomice.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Arka Gdynia

Ruch Chorzów stracił pozycję lidera Fortuna 1. ligi. Na własnym boisku przegrał z Arką Gdynia 2:4. To duże zaskoczenie, bo mecz dla Niebieskich zaczął się bardzo dobrze. Już w 8. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Daniel Szczepan. Później było o wiele gorzej. Po pierwszej połowie było 1:3.

- Z dziecinną łatwością strzelali nam bramki. Nie zdarzało się nam to wcześniej. Byliśmy konkretniejsi, bardziej zdecydowani. Dzisiaj nie wiem nawet jak to nazwać – czy to troszeczkę nonszalancji, rozluźnienia czy ktoś miał nogi powiązane. W bardzo łatwy sposób dawaliśmy szansę przeciwnikowi – na pomeczowej konferencji prasowej ocenił Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów.

Tomasz Swędrowski: Popełniliśmy wiele błędów

W doliczonym czasie drugiej połowy (90+2 min.) Tomasz Swędrowski zdobył kontaktową bramkę dla Ruchu, ale dwie minuty później Hubert Adamczyk z Arki ustalił wynik na 2:4.

- W pierwszej połowie popełniliśmy wiele błędów, jako cała drużyna (…) Szkoda tych trzech punktów, ale teraz skupiamy się na meczu wyjazdowym. Musimy zrobić wszystko, żeby wywieźć trzy punkty – dla Ruch TV mówił Tomasz Swędrowski.

W piątek, 21 października 2022 r., Ruch Chorzów zagra na wjeździe z Odrą Opole.

Niebieska Erka

Może Cię zainteresować:

Pożyczka skonwertowana na akcje. Zmniejszył się dług Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

13/10/2022

Antoni Piechniczek Lux ex Silesia

Może Cię zainteresować:

Antoni Piechniczek otrzymał nagrodę Lux ex Silesia

Autor: Redakcja

11/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon