Pożyczka skonwertowana na akcje. Zmniejszył się dług Ruchu Chorzów

Blisko cztery lata temu Ruch Chorzów z budżetu miasta otrzymał dwa miliony złotych pożyczki. W sierpniu tego roku miejscy radni zdecydowali o konwersji długu na akcje sportowej spółki. Proces właśnie się zakończył.

fot. Ruch Chorzów
Niebieska Erka

Miasto Chorzów na początku 2019 r. udzieliło Ruchowi Chorzów pożyczki w kwocie 2 mln zł. Przez kilka lat, na prośbę klubu, termin spłaty pożyczki był wydłużany. Ostatecznie zdecydowano o konwersji długu na akcję spółki. Rada Miasta Chorzów jednogłośnie wyraziła na to zgodę w sierpniu 2022 r. Teraz cały proces się zakończył.

– Jeszcze raz dziękujemy radzie miasta oraz prezydentowi za zrozumienie i przeprowadzenie tej konwersji. Każde zmniejszenie zadłużenia – a w tym przypadku jest ono znaczące – to duży krok do przodu w procesie odbudowy Klubu – podkreśla prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski.

Samorząd Chorzowa największym udziałowcem Ruchu Chorzów

Dług Ruchu Chorzów zmniejszył się o blisko 3 mln zł (pożyczka + odsetki), a samorząd Chorzowa stał się największym udziałowcem klubu, choć nie większościowym.

- Te pieniądze, to kolejne w tym roku wsparcie dla Ruchu, które z pewnością bardzo pozytywnie wpłynie na kondycję finansową Niebieskich. Ułatwi klubowi funkcjonowanie i podniesie jego wiarygodność, jako partnera biznesowego, co pozwoli ze spokojem walczyć o sukcesy sportowe – podkreślił w mediach społecznościowych Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

W tym roku miasto objęło także dwa pakiety akcji Ruchu Chorzów, warte w sumie 1,8 mln zł.

E Rka

Może Cię zainteresować:

Z kasy miasta na Cichą. Kolejne pieniądze dla Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

25/08/2022

Nowy stadion Ruchu Chorzów Wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Chorzowa nie stać na nowy stadion dla Ruchu?

Autor: Arkadiusz Nauka

12/10/2022

Antoni Piechniczek Lux ex Silesia

Może Cię zainteresować:

Antoni Piechniczek otrzymał nagrodę Lux ex Silesia

Autor: Redakcja

11/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon