Wycena szkód na Stadionie Śląskim i kary po Wielkich Derbach Śląska

Ruch Chorzów otrzymał ze Stadionu Śląskiego wycenę szkód po Wielkich Derbach Śląska. Niebiescy oraz Górnik Zabrze zostali także ukarani przez Komisję Ligi.

fot. Ruch Chorzów
Wielkie derby slaska

Wielkie Derby Śląska rozegrano na Stadionie Śląskim 16 marca 2024 r. Spotkanie Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze ogladało na trybunach ponad 38 tys. widzów. Mecz był przerywany przez zadymienia, a pirotechniki używali kibice obu drużyn. Doszło także do bójki fanów Niebieskich, a goście z Zabrza zdemolowali pomieszczenia w swoim sektorze.

- Zdewastowane zostały toalety, w których wyrywano drzwi, kabiny WC, grzejniki, kafelki ze ścian. Wyłamane zostało też wejście do znajdującej się na terenie sektora gości serwerowni, gdzie zastały powyrywane kable i zniszczony tworzący ją sprzęt – informowali po meczu zarządzający Stadionem Śląskim.

Szkody na Stadionie Śląskim wyceniono na ponad 1,1 mln zł

Teraz Ruch Chorzów otrzymał ze Stadionu Śląskiego zawiadomienie o ustaleniu wyceny oraz zakresu dokonanych wtedy szkód. Wycena naprawy szkód została ustalona na 1 113 520 zł, a ostatecznie określi ją procedura przetargowa.

- Szkody w pierwszej kolejności zostaną pokryte ze środków Ruchu Chorzów SA, co wynika z umowy wynajmu „Stadionu Śląskiego” w Chorzowie. Informujemy, iż po rozstrzygnięciu procedury przetargowej, znając dokładną kwotę, zgodnie z obowiązującymi przepisami zwrócimy się o niezwłoczny zwrot poniesionych kosztów do Górnika Zabrze SA. Górnik Zabrze SA autoryzował przyjazd zorganizowanej grupy swoich kibiców na mecz na Stadionie Śląskim, podczas którego dokonano zniszczeń w sektorze gości – informują w Ruchu Chorzów.

Kary po Wielkich Derbach Śląska

Wydarzeniom podczas Wielkich Derbów Śląska przyjrzała się także Komisja Ligi, która ukarała oba kluby. Ruch Chorzów otrzymał karę w wyskości 50 tys. zł, a jego kibice zakaz wyjazdu na kolejny mecz z Górnikiem Zabrze. Zaś Górnik Zabrze musi zapłacić 70 tys. zł, a jego kibice zakaz wyjazdów do końca sezonu plus dodatkowo na jeden mecz z Ruchem Chorzów.

Demolka na Wielkich Derbach Śląska

Może Cię zainteresować:

Stadion Śląski zdemolowany po Wielkich Derbach Śląska. Trwa szacowanie strat

Autor: Maciej Poloczek

18/03/2024

Ruch chorzow derby slaska 2024

Może Cię zainteresować:

Niebiescy tym razem bez zwycięstwa w WDŚ. "Przede wszystkim chcę podziękować kibicom"

Autor: Urszula Gołkowska

17/03/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon