Wybuch gazu w mieszkaniu w Chorzowie. Z kamienicy ewakuowano 13 lokatorów

Policjanci wyjaśniają sprawę środowego (23 marca 2022 r.) wybuchu gazu w jednej z kamienic w Chorzowie.

Policja Śląska
Wybuch gazu w Chorzowie

Chorzowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wybuchu, do którego doszło 23 marca w jednej z kamienic na terenie Chorzowa.

W środę 23 marca 2022 r. krótko po godz. 11:30 dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie został powiadomiony o wybuchu, do którego doszło w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Miechowickiej w dzielnicy Chorzów II (to nieduża uliczka biegnąca łukiem od 3 Maja do Katowickiej, za jednostką straży pożarnej).

Natychmiast skierowano tam wszystkie służby. Ewakuowano 13 mieszkańców, na szczęście nikomu się nic nie stało. Po zakończeniu działań ratowniczych do pracy wkroczyli śledczy z chorzowskiej komendy. Pod nadzorem prokuratury przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli szereg śladów i dowodów, które teraz będą szczegółowo analizowane w prowadzonym śledztwie, aby ustalić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Co mogło być przyczyną wybuchu? Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogło do niego dojść w wyniku niewłaściwego użytkowania butli z gazem. Do wyjaśnienia został zatrzymany 52-letni mężczyzna, u którego w mieszkaniu doszło do eksplozji. Decyzją inspektora budowlanego cztery mieszkania zostały wyłączone z użytkowania z uwagi na uszkodzenie konstrukcji budynku.

CZYTAJ TEŻ:

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon