Wybuch gazu i pożar w Chorzowie Starym. Wśród poszkodowanych jest dziecko

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z domów w Chorzowie Starym. W nocy ze środy na czwartek (29 na 30 marca 2023 r.) doszło tam prawdopodobnie do wybuchu butli gazowej i pożaru. Wśród poszkodowanych jest dziecko.

Pożar zauważono około godz. 21.15. Paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze dwupiętrowego budynku przy ul. Rodziewiczówny 10a w Chorzowie Starym. Jak informują w chorzowskiej Straży Pożarnej świadkowie mówili, że pożar poprzedził wybuch - prawdopodobnie butli gazowej (budynek nie jest podłączony do sieci gazowej).

- Strażacy po przyjeździe na miejsce zastali rozwinięty pożar. Udało się go szybko opanować, ale mieszkanie całkiem się spaliło. Znaleziono tam butlę z gazem – nadpaloną, ale nie uszkodzoną, więc nie można na pewno powiedzieć, że doszło do wybuchu. To wyjaśni policja – mówi st. kpt. Łukasz Panek z Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie.

Wybuch i pożar w Chorzowie. Trzy osoby poszkodowane, w tym dziecko

Ewakuowano 20 osób. Trzy osoby, w tym dziecko, zostały poszkodowane. Mężczyzna z poparzeniami został zabrany do Centrum Leczenie Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Kobieta z dzieckiem mieli objawy podtrucia gazami pożarowymi i trafili do chorzowskiego szpitala, przy ul. Truchana.

Działania Straży Pożarnej zakończyły się około północy. Budynek, w którym doszło do pożaru jest prywatny. Ewakuowanym osobom zapewniono mieszkania zastępcze.

Straż pożarna

Może Cię zainteresować:

Nocny pożar w Chorzowie. Zgłoszenie było bardzo dramatyczne. Ruszyły wszystkie zastępy strażaków

Autor: Maciej Poloczek

23/02/2023

Czad cichy zabojca

Może Cię zainteresować:

Znów tlenek węgla. Cztery osoby z Chorzowa trafiły do szpitala

Autor: Redakcja

15/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon