Nocny pożar w Chorzowie. Zgłoszenie było bardzo dramatyczne. Ruszyły wszystkie zastępy strażaków

Niespokojna noc w Chorzowie. W jednej z kamienic doszło do pożaru i ewakuowano jej 17 mieszkańców. Zgłoszenie było o wiele bardziej dramatyczne - dotyczyło wybuchu gazu i osób rannych.

Straż pożarna

Chorzowska Straż Pożarna została zaalarmowana w czwartek, 23 lutego 2023 r., o godz. 3.53. Zgłoszenie dotyczyło wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Prześwit na Starym Osiedlu w Chorzowie Batorym. Miały być też osoby ranne. Natychmiast zostały tam skierowane wszystkie zastępy strażaków.

To nie wybuch gazu, a... toster

Na miejscu strażacy zauważyli dym wydobywający się z mieszkania na drugim piętrze. Paliła się tam kuchnia, a ogień szybko ugaszono. Nie stwierdzono wybuchu gazu.

- Okazało się, że wystąpiło zwarcie elektryczne w tosterze, który wystrzelił i obudził mieszkańców. Toster się zapalił, a od niego zapaliły się szafki kuchenne – mówi mł. bryg. Paweł Strugacz z chorzowskiej Straży Pożarnej.

W mieszkaniu, w którym doszło do pożaru mieszka czteroosobowa rodzina z dwójką dzieci. Została im udzielona pomoc medyczna. W sumie kamienicę opuściło 17 osób – 10 z nich ewakuowali strażacy, a 7 wyszło samodzielnie. Działania strażaków zakończyły się o godz. 5.05. Na czas oględzin mieszkania, w którym doszło do pożaru, jego lokatorzy udali się do rodziny. Pozostali wrócili do swoich mieszkań.

Straż pożarna

Może Cię zainteresować:

Pożar pustostanu w Chorzowie. Z pozostałych mieszkań ewakuowano sześć osób

Autor: Redakcja

19/02/2023

Państwowa Straż Pożarna

Może Cię zainteresować:

Tragiczny poranek w Chorzowie. Mężczyzna zginął w pożarze

Autor: Redakcja

23/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon