Znów tlenek węgla. Cztery osoby z Chorzowa trafiły do szpitala

Było o włos od tragedii. Po podtruciu czadem czteroosobowa rodzina z Chorzowa trafiła do szpitala. To kolejny taki przypadek w ostatnich dniach. Strażacy apelują o montowanie czujników tlenku węgla.

Czad cichy zabojca

Do zdarzenia doszło we wtorek, 14 lutego 2023 r, około godz. 21.00. W jednym z mieszkań przy ul. Zamenhoffa w Chorzowie Batorym chłopiec w wieku 15 lat podtruł się tlenkiem węgla podczas kąpieli.

- Prawdopodobny źródłem tlenku węgla był przepływowy podgrzewacz wody znajdujący się w łazience. Do szpitala z objawami podtrucia zostały zabrane cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 15 i 15 lat - mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzeczniczka prasowa Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

To kolejny taki przypadek w Chorzowie w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu, 9 lutego 2023 r., tlenkiem węgla podtruła się rodzina mieszkająca przy ul. Floriańskiej. Do szpitala trafiły wtedy trzy osoby – dwójka dzieci w wieku 11 i 13 lat oraz ich matka w wieku 43 lat.

Strażacy apelują o montowanie czujników tlenku węgla

Strażacy przypominają o konieczności systematycznego czyszczenia, sprawdzania szczelności i wykonywania przeglądów technicznych przewodów kominowych i urządzeń grzewczych. Apelują też o zamontowanie czujników tlenku węgla. To nieduży koszt, a mogą uratować życie i zdrowie.

Objawy zatrucia tlenkiem węgla. Fot. PSP
Objawy zatrucia tlenkiem węgla. Fot. PSP
Chorzow grozny wypadek na katowickiej

Może Cię zainteresować:

Groźny wypadek na ul. Katowickiej w Chorzowie. Policja pokazała film ku przestrodze

Autor: Redakcja

13/02/2023

Czad

Może Cię zainteresować:

Czad znów zaatakował. Trzy osoby z Chorzowa trafiły do szpitala

Autor: Redakcja

10/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon