Groźny wypadek na ul. Katowickiej w Chorzowie. Policja pokazała film ku przestrodze

Słuchawki w uszach, w ręku telefon i… prosto pod tramwaj. Do groźnego wypadku doszło na ul. Katowickiej w Chorzowie. Policja pokazała nagranie ze zdarzenia. Nagranie ku przestrodze.

Do wypadku doszło w miniony piątek, 10 lutego 2023 r., około godz. 13.05 na torowisku tramwajowym przy Centrum Handlowym AKS w Chorzowie. Kobieta, w wieku 32 lat, poruszała się pieszo z przystanku autobusowego w kierunku ul. Paderewskiego. Szła wzdłuż torowiska i nagle skręciła w lewo i weszła przed tramwaj linii 60. W wyniku potrącenia mieszkanka Chorzowa doznała urazu głowy i została przewieziona do szpitala.

- Na nagraniu z monitoringu widać, że wchodząc na torowisko bezpośrednio przed jadący tramwaj, chorzowianka nie rozejrzała się czy nic nie jedzie. Dodatkowo trzymała w ręku telefon, a w uszach miała słuchawki. Brak obserwacji otoczenia i korzystanie z telefonu doprowadziło do wypadku – mówi mł. asp. Karol Kolaczek.

Poszkodowana została jeszcze jedna kobieta. Tramwaj gwałtownie zahamował, a w środku przewróciła się mieszkanka Chorzowa w wieku 75 lat. Doznała urazu kręgosłupa oraz nogi i również została przewieziona do szpitala.

Policjanci z Chorzowa apelują o rozwagę podczas poruszania się po drogach. Przypominają również, że korzystanie z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób ograniczający nam obserwację podczas pokonywania jezdni, drogi dla rowerów czy też torowiska jest wykroczeniem.

Chorzów Nowy komendant Komisariatu Policji I

Może Cię zainteresować:

Nowy szef mundurowych z Chorzowa Batorego

Autor: Redakcja

10/02/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

W Parku Róż znaleziono ciało mężczyzny. To zaginiony 76-latek z Chorzowa

Autor: Redakcja

13/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon