Wniosek o dotację na nowy stadion Ruchu Chorzów wysłany do Ministerstwa Sportu

Była obietnica premiera, teraz czas na konkrety. Do Ministerstwa Sportu i Turystyki trafił wniosek o dofinansowanie budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów.

Za budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów odpowiedzialna będzie chorzowska spółka ADM Serwis i to ona złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2023”. Kwota o jaką wnioskuje to blisko 104 mln zł.

Czy obietnice premiera Morawieckiego zostaną spełnione?

To pieniądze, które na początku kwietnia obiecał premier Mateusz Morawiecki. Co ciekawe cały budżet programu, z którego ma zostać dofinansowana budowa stadionu Niebieskich wynosi 140 mln zł. Czy obietnica premiera zostanie spełniona? Przekonamy się do 30 września 2023 r. - do tego dnia mają zostać ogłoszone wyniki konkursu ministerstwa.

- Poza ustnym zapewnieniem gwarancji nie ma żadnej. Wniosek oceni komisja przy Ministerstwie Sportu i Turystyki – mówił prezydent Chorzowa Andrzej Kotala w Rozmowie Dnia Radia Piekary.

Koszt budowy nowego stadionu przy Cichej 6 oszacowano na niecałe 250 mln zł. Rada Miasta Chorzów w Wieloletniej Prognozie Finansowej, jako koszt po stronie miasta, zapisała ponad 395 mln zł na okres 18 lat. Ta kwota obejmuje zabezpieczenie spłaty kredytu, zabezpieczenie środków na funkcjonowanie stadionu i trwałości projektu, VAT od nakładów inwestycyjnych oraz koszty związane z przygotowaniem i zarządzeniem procesem inwestycyjnym.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2024 r. może się rozpocząć budowa nowego stadionu Niebieskich. Wtedy mógłby być gotowy w 2027 r.

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej Miejscy radni jednogłośni

Może Cię zainteresować:

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej. Miejscy radni jednogłośni

Autor: Maciej Poloczek

15/06/2023

Kolejny krok ws budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Kolejny krok ws. budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

25/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon