Kolejny krok ws. budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów

Chorzowscy radni podjęli w czwartek, 25 maja 2023 r., dwie uchwały, które przybliżają budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów. Będzie też dodatkowa sesja Rady Miasta Chorzów, na której miasto ma zabezpieczyć środki własne na budowę.

fot. UM Chorzów/wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów
Kolejny krok ws budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów

Sprawa budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów powoli nabiera rozpędu, więc może po kilkunastu latach kibicie i piłkarze doczekają się spełnienia obietnic. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że z budżetu centralnego dołożą do budowy 100 mln zł, a co najmniej drugie tyle musi znaleźć miasto.

Tydzień temu, 17 maja 2023 r., władze Chorzowa i Ruchu Chorzów w sprawie dofinansowania budowy spotkały się z ministrem sportu, Kamilem Bortniczukiem. Ustalono wtedy, że spółka ADM Serwis odpowiedzialna za tę inwestycję - przy wsparciu miasta - złoży wniosek do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - Edycja 2023” na kwotę 100 mln zł.

Będzie dodatkowa sesja Rady Miasta Chorzów ws. zabezpieczenia środków na budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów

W czwartek, 25 maja 2023 r, chorzowscy radni poparli wniosek prezydenta Andrzeja Kotali i podjęli uchwałę umożliwiającą wydzierżawienie spółce ADM Serwis gruntów, na których znajduje się stadion przy Cichej.

- Jest to warunek niezbędny do złożenia wniosku o dofinansowanie budowy nowego stadionu z budżetu państwa, w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu – podkreślił prezydent Kotala.

Radni podjęli także uchwałę „w sprawie rekomendacji zabezpieczenia środków finansowych w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Chorzów z przeznaczeniem na budowę stadionu przy ul. Cichej 6 w Chorzowie”. Dodatkowa sesja Rady Miasta Chorzów w tej sprawie odbędzie się 15 czerwca 2023 r. - Koniecznym warunkiem na początku każdej inwestycji jest załatwienie wielu spraw formalnych, co właśnie czynimy. Setki stron papieru są przepustką, by na Cichą 6 mógł wjechać ciężki sprzęt. Środki, które wyłoży miasto Chorzów, pozyskane zostaną z zaciągniętego kredytu – zaznaczył prezydent Kotala.

W Warszawie o stadionie Ruchu Chorzów Nadal bez konkretów

Może Cię zainteresować:

W Warszawie o nowym stadionie Ruchu Chorzów. Ustalono, że... będzie wniosek

Autor: Maciej Poloczek

17/05/2023

Nowy stadion Ruchu Chorzów za trzy lata Prezes klubu o spotkaniu z premierem

Może Cię zainteresować:

Nowy stadion Ruchu Chorzów za trzy lata

Autor: Maciej Poloczek

28/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon