W Warszawie o nowym stadionie Ruchu Chorzów. Ustalono, że... będzie wniosek

Premier Mateusz Morawiecki pod koniec kwietnia 2023 r. mówił na spotkaniu z władzami Chorzowa i Ruchu Chorzów, że będzie rządowe wsparcie na budowę nowego stadionu Niebieskich. Tylko mówił, a konkrety miały być później. To "później", to spotkanie w Ministerstwie Sportu i Turystyki, które odbyło się w środę, 17 maja 2023 r. Ustalono, że… będzie złożony wniosek.

fot. UM Chorzów/wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów
W Warszawie o stadionie Ruchu Chorzów Nadal bez konkretów

O możliwości finansowego wsparcia budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów z budżetu państwa mówił jako pierwszy prezes klubu Seweryn Siemianowski. Później z premierem i ministrem sportu spotkał się Szymon Michałek, prezes Stowarzyszenia „Cicha 6”, który poinformował, że rząd może współfinansować budowę stadionu kwotą 100 mln zł.

Nowy stadion Ruchu Chorzów. Ustalono, że… będzie wniosek

Do spotkania władz Chorzowa i Ruchu Chorzów z premierem Mateuszem Morawieckim doszło 26 kwietnia 2023 r. Prezydent Andrzej Kotala informował wtedy, że „szef rządu zapewnił nas o wsparciu ze środków rządowych budowy nowego stadionu przy Cichej 6. Mówimy o dotacji na poziomie 50 proc. wartości inwestycji”. Rozmowy o konkretach miały być prowadzone z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem.

Do spotkania z ministrem sportu doszło 17 maja 2023 r. Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala podał w mediach społecznościowych, że wziął w nim udział wraz z wiceprezydentem Marcinem Michalikiem oraz Sewerynem Siemianowskim, prezesem Ruchu Chorzów i Marcinem Mańką, przewodniczącym Rady Nadzorczej sportowej spółki. Jak podał rozmowa „wyjaśniła kilka znaczących kwestii dotyczących pozyskania środków na budowę stadionu przy ul. Cichej 6”, ale konkretów brak.

- W czerwcu spółka ADM Serwis odpowiedzialna za tę inwestycję - przy wsparciu Miasta - złoży wniosek do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - Edycja 2023” na kwotę 100 mln zł – napisał prezydent Kotala.

Szacunkowy koszt budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów to co najmniej 200 mln zł. Na początku maja 2023 r. wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik mówił, że po wyborach parlamentarnych, które planowane są na jesień, może się okazać, że w budżecie państwa nie ma środków na budowę stadionu. - Konkretnym rozwiązaniem tej sytuacji jest podpisanie stosownej umowy jeszcze w tej kadencji Sejmu – podkreślił na antenie Radia Piekary. Dodał wtedy, że miasto swój wkład ma wyliczony i są w stanie go pokryć.

Czy Ruch Chorzów awansuje do Ekstraklasy Jak typują bukmacherzy

Może Cię zainteresować:

Czy Ruch Chorzów awansuje do Ekstraklasy? Jak typują bukmacherzy?

Autor: Maciej Poloczek

16/05/2023

Co z obiecanymi 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Co dalej z obiecanymi 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów?

Autor: Maciej Poloczek

09/05/2023

Ruszy budowa stadionu Ruchu Chorzów Kotala spotkał się z Morawieckim

Może Cię zainteresować:

Ruszy budowa stadionu Ruchu Chorzów? Kotala spotkał się z Morawieckim

Autor: Maciej Poloczek

26/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon