Czy Ruch Chorzów awansuje do Ekstraklasy? Jak typują bukmacherzy?

Zapowiada się emocjonująca końcówka sezonu 1. ligi. Ruch Chorzów ma szanse na bezpośredni awans do Ekstraklasy, ale pozostały jeszcze trzy spotkania. Bukmacherzy STS przeanalizowali jakie są szanse Niebieskich.

fot. Ruch Chorzów
Czy Ruch Chorzów awansuje do Ekstraklasy Jak typują bukmacherzy

Do Ekstraklasy awansują trzy drużyny z 1. ligi. Dwie pierwsze bezpośrednio, a kolejne cztery powalczą o to w barażach. Na trzy kolejki przed końcem liderem jest ŁKS Łódź, który ma na koncie 59 punktów. Tuż za nim, z 56 punktami, plasuje się Ruch Chorzów. Rywalizacja będzie jednak bardzo zacięta. W strefie barażowej są: Wisła Kraków (54 punkty), Bruk-Bet Termalica Nieciecza (52 punkty), Puszcza Niepołomice (52 punkty) i Stal Rzeszów (46 punktów).

Największe szanse na awans ma ŁKS Łódź i Ruch Chorzów

Szanse pierwszoligowców na awans do Ekstraklasy przeanalizowali eksperci STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce. Według nich największe prawdopodobieństwo awansu występuje w przypadku liderującego ŁKS-u Łódź.

- Kurs na to, że łodzianie zdobędą tytuł mistrzowski 1. ligi wynosi 1.20. Co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 105 zł . Drugim największym pretendentem do awansu jest według bukmacherów Ruch Chorzów (kurs 1.40). Drużyną, która typowana jest jeszcze, jako ta, którą zobaczymy w przyszłym sezonie w Ekstraklasie jest Wisła Kraków (kurs 1.50) – informuje Paulina Laby z STS.

Końcówka sezonu 1. ligi to dla Ruchu Chorzów trzy derbowe spotkania. W najbliższy piątek, 19 maja 2023 r., Niebiescy zagrają z Odrą Opole. Później czekają ich mecze z GKS-em Katowice i GKS-em Tychy.

Ruch chorzow

Może Cię zainteresować:

Co musi się stać, by Ruch Chorzów awansował do Ekstraklasy?

Autor: Arkadiusz Nauka

11/05/2023

Musimy się skupić na tym co przed nami Trener Ruchu Chorzów po porażce z Resovią Rzeszów

Może Cię zainteresować:

„Musimy się skupić na tym, co przed nami”. Trener Ruchu Chorzów po porażce z Resovią Rzeszów

Autor: Maciej Poloczek

07/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon