Wkrótce przetarg na budowę nowego osiedla w Chorzowie. Na początek ponad 100 mieszkań komunalnych

Chorzów otrzymał 16 mln zł bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę osiedla mieszkaniowego w Maciejkowicach. W ramach pierwszego etapu, przy granicy z Siemianowicami Śląskimi, spółka SIM Śląsk zbuduje budynek, w który znajdzie się ponad 100 mieszkań. Mają to być lokale komunalne z „umiarkowanym” czynszem. Przetarg na budowę ma ruszyć w maju 2023 r.

Spółka SIM Śląsk, która ma budować nowe osiedle mieszkaniowe w Maciejkowicach, została założona w maju 2021 r. przez miasta Chorzów, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Zabrze oraz Krajowy Zasób Nieruchomości. W planach spółki jest budowa nawet 1500 mieszkań, z czego około 1200 na nowy osiedlu w Chorzowie, przy ul. Michałkowickiej, na terenie graniczącym z Siemianowicami Śląskimi.

Na początek 112 nowych mieszkań komunalnych w Chorzowie

Na początek będzie jednak o wiele skromniej. Powstanie jeden budynek z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi. Znajdzie się w nim 112 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni prawie 6,5 tys. m². Na tę inwestycję Chorzów otrzymał 16 mln zł wsparcia z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Pozyskanie tak ogromnej kwoty na realizację inwestycji, to bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu już w maju będziemy mogli ruszyć z przetargiem. Mieszkania powstaną na ładnej działce, położonej w spokojnym miejscu, na uboczu, a jednak blisko centrum Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich - mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Stawki czynszu na nowym osiedlu w Maciejkowicach mają być „umiarkowane”

Mieszkania na nowym osiedlu w Maciejkowicach będą miały od 38 do 72 m². Mają to być komfortowe lokale, oddane „pod klucz” i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stawki czynszu mają być „umiarkowane” i niższe od rynkowych. Docelowo najemca mieszkania może się stać jego właścicielem.

- Po świętach ruszy kolejny nabór wniosków. Zapraszamy do odwiedzenia Urzędu Miasta i siedziby SIM Śląsk na Złotym Rogu. Tutaj będzie można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania - mówi Alina Wadoń, prezeska spółki SIM Śląsk.

Spółka SIM Śląsk będzie także budować mieszkania czynszowe w Świętochłowicach, Tarnowskich Górach i Zabrzu.

SIM Śląsk Nowe osiedle w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle w Chorzowie. Jest pozwolenie na budowę pierwszych mieszkań

Autor: Maciej Poloczek

12/10/2022

Chorzowscy radni za budową osiedla przy Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Protesty nic nie dały. Radni za budową osiedla przy Parku Śląskim

Autor: Maciej Poloczek

09/03/2023

Wizualizacje osiedla na terenie rzeźni w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Osiedle mieszkaniowe na terenie byłej rzeźni w Chorzowie. Radni zezwolili na budowę

Autor: Maciej Poloczek

28/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon