Wiosna w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Będzie m.in. kolejna prapremiera

Prapremiera spektaklu muzycznego na podstawie piosenek z płyty Haliny Kunickiej, komediowy musical o aktorze, który zrobi wiele, by dostać rolę marzeń czy interaktywny spektakl na podstawie dzieł Szekspira – to tylko kilka marcowych chorzowskiego Teatru Rozrywki.

fot. Artur Wacławek/Teatr Rozrywki
Teatr Rozrywki Tootsie

Do 10 marca 2024 r. wraz z artystami Teatru Rozrywki można odwiedzić Nowy York i poznać Michaela Dorsey’a. Na chorzowskiej scenie będzie bowiem prezentowany musical komediowy „Tootsie” - historia opowiadająca o losach utalentowanego aktora, który jest w stanie zrobić wiele, aby dostać rolę marzeń. „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej formie)”, na scenie 13 marca 2024 r., to okazja do wzięcia udziału w interaktywnym przedstawieniu, w którym mnie brakuje cytatów z najsławniejszych dramatów pisarza, a „Hamlet” prezentowany jest w nieco streszczonej wersji.

- Szekspirowska tragedia, komedia i wplecione w nią błyskotliwe dialogi to idealna propozycja dla młodzieży i nie tylko – zachęcają w chorzowskim teatrze.

W dniach 15, 16 i 17 marca 2024 r. można się wybrać do „Hotelu Westminster”. Jak zapewniają w teatrze seria niefortunnych zdarzeń towarzysząca wyjątkowym gościom tego londyńskiego hotelu, gwarantuje wspaniałą rozrywkę.

Kolejna prapremiera w Teatrze Rozrywki

- Dla spragnionych nowości już w marcu proponujemy wyjątkową prapremierę. Spektakl muzyczny na podstawie piosenek z płyty Haliny Kunickiej „Dwanaście godzin z życia kobiety” to opowieść o kobiecości na różnych etapach życia. Anna, kiedyś sławna piosenkarka, w swej rozpaczy i samotności przywołuje duchy wspomnień, swoje JA sprzed lat. Prapremiera już 22 marca na Małej Scenie – informują w Teatrze Rozrywki.

Z kolei 25 marca 2024 r. gościem cyklu „Spotkanie przy fortepianie” będzie Izabella Malik. Aktorka związana od lat z Teatrem Rozrywki, współpracuje z Teatrem Korez oraz Teatrem Śląskim. Pierwszą dużą rolą artystki była Ania Shirley w widowisku muzycznym „Ania z Zielonego Wzgórza", za którą została nagrodzona Złotą Maską w 1994 roku.

Teatr Rozrywki Dwanaście godzin z życia kobiety

Może Cię zainteresować:

W marcu kolejna prapremiera w Teatrze Rozrywki. „Dwanaście godzin z życia kobiety”

Autor: Maciej Poloczek

02/02/2024

Złota Maska dla Teatru Rozrywki w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Złota Maska dla Teatru Rozrywki w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

28/11/2023

School of Rock w chorzowskim Teatrze Rozrywki

Może Cię zainteresować:

„School of Rock” w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Polska prapremiera w przyszłym roku

Autor: Maciej Poloczek

17/11/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon