Złota Maska dla Teatru Rozrywki w Chorzowie

Musical „Koty”, wystawiony w chorzowskim Teatrze Rozrywki, został nagrodzony Złotą Maską za choreografię i ruch sceniczny. Gala, na której wręczono nagrody odbyła się w poniedziałek, 27 listopada 2023 r., w Operze Śląskiej.

„Koty” Andrew Lloyda Webbera to jeden z najsłynniejszych musicali. Swoją premierę miał 11 maja 1981 r. w Londynie. Chorzowski Teatr Rozrywki to druga scena w Polsce (Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie), na której wystawiono „Koty”. Premiera odbyła się 27 kwietnia 2022 r., a reżyserem jest Jakub Szydłowski.

Chorzowski musical doceniła nie tylko publiczność. Złotą Maskę za rok 2022 w kategorii „Choreografia/Ruch sceniczny”, za choreografię w „Kotach" (oraz w spektaklu „Ballady i romanse" w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie) otrzymali Katarzyna Zielonka i Jarosław Staniek.

Laureaci Złotych Masek 2022

W tegorocznej edycji Złotych Masek oceniano spektakle, których premiery odbyły się w teatrach województwa śląskiego od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku. Komisja wyłoniła zwycięzców spośród 59 przedstawień zrealizowanych przez 21 producentów.

  • SPEKTAKL ROKU: „Kandyd, czyli optymizm" Voltaire'a w reżyserii Rafała Szumskiego w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
  • SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW: „Ballady i romanse" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego i Marty Wiśniewskiej w Teatrze Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie.
  • AKTORSTWO ZA ROLĘ KOBIECĄ W SPEKTAKLACH DRAMATYCZNYCH: Marta Gzowska-Sawicka za monodram „Milczenie. O Ewie Demarczyk” w reżyserii Tomasza Fryzeła i role Zewtel w spektaklu „Sztukmistrz z miasta Lublina” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza i Sary w spektaklu „Faraon” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
  • AKTORSTWO ZA ROLĘ MĘSKA W SPEKTAKLACH DRAMATYCZNYCH: Mateusz Wojtasiński za role Ramzesa w spektaklu „Faraon” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego i Jaszy w spektaklu „Sztukmistrz z miasta Lublina” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
  • AKTORSTWO ZA ROLĘ W TEATRACH LALKOWYCH: Ewa Zawada za rolę Pasterki w spektaklu „Pasterka i kominiarczyk" w reżyserii Arkadiusza Klucznika w Teatrze Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie.
  • AKTORSTWO ZA ROLĘ DRUGOPLANOWĄ: Grzegorz Przybył za rolę Osipa w spektaklu „Płatonow" w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej w Teatrze Śląskim w Katowicach.
  • REŻYSERIA: Jacek Jabrzyk za spektakle „Węgla nie ma" w Teatrze Śląskim w Katowicach oraz „Poskromienie złośnicy" w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.
  • SCENOGRAFIA: Agnieszka Klepacka i Maciej Chorąży za scenografię do spektaklu „Faraon" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
  • CHOREOGRAFIA/RUCH SCENICZNY: Katarzyna Zielonka i Jarosław Staniek za choreografię w musicalu „Koty" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, oraz w spektaklu „Ballady i romanse" w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie.
  • NAGRODA SPECJALNA: Katarzyna Knychalska i Jacek Głomb za mariaż teatru i sportu, który otwiera sceny na nową publiczność w spektaklu „Chopcy z Roosevelta" w Teatrze Nowym w Zabrzu, oraz Martyna Guzy, Anna Lemieszek, Katarzyna Błaszczyńska, Arkadiusz Machel i Kuba Anusiewicz za spójną artystycznie i perfekcyjną w wykonaniu pracę zespołu aktorskiego w spektaklu „Lobotomia" w reżyserii Marka Rachonia w Teatrze Śląskim w Katowicach.
School of Rock w chorzowskim Teatrze Rozrywki

Może Cię zainteresować:

„School of Rock” w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Polska prapremiera w przyszłym roku

Autor: Maciej Poloczek

17/11/2023

W Chorzowie wręczono statuetki Chłopca z łabędziem nagrody w dziedzinie kultury

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie wręczono statuetki „Chłopca z łabędziem” - nagrody w dziedzinie kultury

Autor: Redakcja

16/10/2023

Teatr Rozrywki Tootsie

Może Cię zainteresować:

Z Broadwayu do Chorzowa. Polska prapremiera musicalu „Tootsie” w Teatrze Rozrywki

Autor: Maciej Poloczek

16/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon