W marcu kolejna prapremiera w Teatrze Rozrywki. „Dwanaście godzin z życia kobiety”

Historia kiedyś sławnej i lubianej piosenkarki, a dziś opuszczonej i zapomnianej, która w rozpaczy i samotności przywołuje duchy wspomnień – 22 marca 2024 r. w Teatrze Rozrywki odbędzie się prapremiera spektaklu muzycznego „Dwanaście godzin z życia kobiety”.

fot. Teatr Rozrywki
Teatr Rozrywki Dwanaście godzin z życia kobiety

„Dwanaście godzin z życia kobiety” to muzyczna opowieść o współczesnej damie, o kobiecości na różnych etapach życia. Na Małej Scenie chorzowskiego Teatru Rozrywki przedstawione zostanie jedno życie w trzech odsłonach: młodość, dojrzałość i starość.

- Inspiracją do powstania spektaklu była płyta Haliny Kunickiej pod tym samym tytułem. Kultowy album miał swoją reedycję w 2018 roku, a ponadczasowe teksty Wojciecha Młynarskiego wciąż potrafią bawić, dotykać, a przede wszystkim opowiadać o współczesnej kobiecie – bohaterce naszego spektaklu – podkreślają w Teatrze Rozrywki.

Reżyserem spektaklu muzycznego jest Marek Rachoń. Autorką scenariusza Katarzyna Błaszczyńska. Za scenografię i kostiumy odpowiadają Iga Płachta i Aneta Marszałek, a za choreografię Sylwia Hefczyńska-Lewandowska. Kierownictwo muzyczne objął Remigiusz Bonk. Na scenie zobaczymy Marię Mayer, Izabellę Malik, Beatę Wojtan oraz Sebastiana Chwasteckiego.

Prapremiera odbędzie się 22 marca 2024 r. na Małej Scenie Teatru Rozrywki.


Złota Maska dla Teatru Rozrywki w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Złota Maska dla Teatru Rozrywki w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

28/11/2023

School of Rock w chorzowskim Teatrze Rozrywki

Może Cię zainteresować:

„School of Rock” w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Polska prapremiera w przyszłym roku

Autor: Maciej Poloczek

17/11/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon