W Maciejkowicach książki dostępne są całą dobę. Przy ul. Głównej stanął książkomat

Książki na wyciągnięcie ręki i to przez 24 godziny na dobę. W Maciejkowicach stanął książkomat, który zastąpił filię biblioteki. Dostępny jest na tarasie wejściowym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Głównej 21.

Urządzenie przypomina paczkomat i działa na podobnej zasadzie. Wystarczy zamówić książkę z biblioteki przez internet i odebrać ją w książkomacie. Choć stoi w Maciejkowicach to jest przyporządkowany filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Ryszki na Klimzowcu i tę właśnie należy wybrać przy zamawianiu. Do dyspozycji jest około 30 tys. tytułów, więc jest w czym wybierać, a korzystać z książkomatu mogą nie tylko mieszkańcy Maciejkowic.

- Mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy Chorzowa i nie tylko – w gronie naszych czytelników są bowiem także mieszkańcy miast ościennych i dalszych. Są tylko dwa warunki – trzeba być aktywnym czytelnikiem naszej biblioteki i posiadać kartę biblioteczną – tłumaczy Beata Kaczmarek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie.

Czytaj także:

Przeprowadzki i książkomat. Planowane zmiany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chorzowie

Urządzenie będzie obsługiwane przez pracowników biblioteki trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Czytelnik otrzyma mailową informację, że zamówiona książka czeka w książkomacie. Na jej odbiór będzie miał trzy dni, a zwrócić będzie mógł w tym samym miejscu lub w filii przy ul. Ryszki.

Będą kolejne książkomaty w Chorzowie?

- To pewnego rodzaju eksperyment i zobaczymy jak on się sprawdzi. Być może w przyszłości w miejscach oddalonych od bibliotek staną podobne książkomaty – mówi Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa.

Książkomat zastąpił filię nr 1 MBP, która znajdowała się przy ul. Głównej 21 w Maciejkowicach. Jej działalność została zawieszona trzy lata temu, gdy umowę najmu pomieszczenia wypowiedziała Szkoła Podstawowa nr 25, gdzie prowadzona była działalność biblioteki.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon