W Maciejkowicach książki dostępne są całą dobę. Przy ul. Głównej stanął książkomat

fot. UM Chorzów
Książkomat

Książki na wyciągnięcie ręki i to przez 24 godziny na dobę. W Maciejkowicach stanął książkomat, który zastąpił filię biblioteki. Dostępny jest na tarasie wejściowym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Głównej 21.

Urządzenie przypomina paczkomat i działa na podobnej zasadzie. Wystarczy zamówić książkę z biblioteki przez internet i odebrać ją w książkomacie. Choć stoi w Maciejkowicach to jest przyporządkowany filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Ryszki na Klimzowcu i tę właśnie należy wybrać przy zamawianiu. Do dyspozycji jest około 30 tys. tytułów, więc jest w czym wybierać, a korzystać z książkomatu mogą nie tylko mieszkańcy Maciejkowic.

- Mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy Chorzowa i nie tylko – w gronie naszych czytelników są bowiem także mieszkańcy miast ościennych i dalszych. Są tylko dwa warunki – trzeba być aktywnym czytelnikiem naszej biblioteki i posiadać kartę biblioteczną – tłumaczy Beata Kaczmarek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie.

Czytaj także:

Przeprowadzki i książkomat. Planowane zmiany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chorzowie

Urządzenie będzie obsługiwane przez pracowników biblioteki trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Czytelnik otrzyma mailową informację, że zamówiona książka czeka w książkomacie. Na jej odbiór będzie miał trzy dni, a zwrócić będzie mógł w tym samym miejscu lub w filii przy ul. Ryszki.

Będą kolejne książkomaty w Chorzowie?

- To pewnego rodzaju eksperyment i zobaczymy jak on się sprawdzi. Być może w przyszłości w miejscach oddalonych od bibliotek staną podobne książkomaty – mówi Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa.

Książkomat zastąpił filię nr 1 MBP, która znajdowała się przy ul. Głównej 21 w Maciejkowicach. Jej działalność została zawieszona trzy lata temu, gdy umowę najmu pomieszczenia wypowiedziała Szkoła Podstawowa nr 25, gdzie prowadzona była działalność biblioteki.

Książkomat

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Biblioteka chorzow

Zmiany w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Chorzów biblioteka

Filia biblioteki do likwidacji

Chorzow schron bojowy

Schrony bojowe z Chorzowa w końcu uznane za zabytki!...

Kalendarz chorzowskiego skansenu na 2022 rok

Wyjątkowy kalendarz chorzowskiego skansenu

Muzeum Hutnictwa

Festiwal Otwarcia Muzeum Hutnictwa. Znamy pełny program

Chorzów schron bojowy ul Okrężna

Kolejny schron bojowy z Chorzowa uznany za zabytek

Piksele

7. Festiwal Jazz&Literatura. Kto i gdzie wystąpi?