W chorzowskim muzeum „po naszymu” opowiedzą o historii hutnictwa

Chorzowskie Muzeum Hutnictwa rozpoczyna nowy cykl: „ Sobota na werku - Ślōnske rajzy po muzeum”. Już sama nazwa zdradza w czym rzecz – uczestnikom tych wydarzeń historia hutnictwa będzie opowiadana po śląsku.

M. Wroński
Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Premierowe oprowadzanie z użyciem śląskiej godki odbędzie się w Muzeum Hutnictwa w pierwszą poświąteczną sobotę (15 kwietnia). Tego dnia zaplanowano dwa wejścia dla rodzin z dziećmi (o godz. 11 i 15) oraz dwa wejścia dla grup dorosłych (o godz. 12 i 16).

Jak informuje Muzeum udział w zwiedzaniu w wersji „po naszymu” jest w cenie biletu wstępu na wystawę stałą. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wskazana jest jednak wcześniejsza rezerwacja (pod numerem telefonu 32 704-96- 31 w godzinach pracy Muzeum).

Sądząc po pierwszych komentarzach w social mediach (nowy pomysł Muzeum ogłoszono w czwartek) chętnych do udziału w takiej formie zwiedzania nie powinno zabraknąć.

Inauguracja „ Soboty na werku” to jednak nie jedyny powód, aby w pierwszy poświąteczny weekend zajrzeć do Muzeum Hutnictwa. W niedzielę (16 kwietnia) odbędzie się tam spacer tematyczny, oprowadzanie kuratorskie, rodzinne oprowadzanie z animatorem, a także wykład o sztuce z cyklu „Opowieści z ognia” dra Jacka Kurka.

Ale po kolei. Wspomniany spacer, zatytułowany „Zapomniane i nieoczywiste miejsca Królewskiej Huty” poprowadzi (o godz. 14) dr Sławomir Kałuża. Zwiedzanie dla rodzin z dziećmi zaplanowano na godzinę 15 i 17 (ilość miejsc ograniczona). Wykład o sztuce z cyklu „Opowieści z ognia” odbędzie się o godz. 16. O tej samej godzinie Agnieszka Tybur rozpocznie też oprowadzanie „Nieoczywiste piękno industrii” po wystawie „Mrok i ogień. Sztuka przemysłu”.

Muzeum Hutnictwa

Może Cię zainteresować:

Muzeum Hutnictwa nagrodzone w konkursie Modernizacja Roku

Autor: Maciej Poloczek

29/09/2022

Muzeum Hutnictwa

Może Cię zainteresować:

Muzeum Hutnictwa dołączy do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego

Autor: Maciej Poloczek

04/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon