W Chorzowie wręczono nagrody Kamrat Ślōnskij Gōdki

Po dwóch latach pandemicznej przerwy w Chorzowie rozdano nagrody Kamrat Ślōnskij Gōdki. To finał akcji Gōdomy po ślōnsku. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się Franciszek Pieczka, który nie zdążył odebrać nagrody.

fot. FB/Gōdomy po ślōnsku.
Kamrat Ślōnskij Gōdki

Gōdomy po ślōnsku to wspólna akcja Towarzystwa Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy Pro Loquela Silesiana i Fundacji Silesia, która promuje używanie języka śląskiego w przestrzeni publicznej. Gala podsumowująca jej tegoroczna edycję odbyła się we wtorek, 18 października 2022 r., w Chorzowskim Centrum Kultury.

Franciszek Pieczka nie zdążył odebrać nagrody

Statuetkami Kamrata Ślōnskij Gōdki nagrodzeni zostali: Antoni Sobczyk - wieloletni dyrektor chorzowskich placówek kulturalnych i animator śląskiej kultury, Henryk Czich – lider zespołu Universe oraz zespół Teatru Naumiony z Ornontowic, który w swych spektaklach opowiada o historii Górnego Śląska, ludziach i tradycjach tego regionu. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się też Franciszek Pieczka, który nie zdążył odebrać nagrody.

- To nie jest nagroda pośmiertna. Franciszek Pieczka już wcześniej o niej wiedział i wyraził zgodę na jej otrzymanie. Niestety nie doczekał wzięcia Kamrata w swoje ręce – zaznaczają organizatorzy akcji Gōdomy po ślōnsku.

Podczas gali wystąpił Henryk Czich, a także Mirosław Jędrowski i Piotr Herdzina z zespołem.

Sekrety Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Poznaj „Sekrety Chorzowa”. Spotkania z autorem książki

Autor: Maciej Poloczek

19/10/2022

Chorzów Nagrody w Dziedzinie Kultury

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie wręczono nagrody w dziedzinie kultury. Statuetki "Chłopca z łabędziem" trafiły do czterech osób

Autor: Maciej Poloczek

17/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon