W Chorzowie w końcu ruszy wypłata dodatku węglowego

Wielu mieszkańców Chorzowa czeka na tę wiadomość. We wtorek, 27 września 2022 r, do mieszkańców trafią pierwsze przelewy tzw. dodatku węglowego.

fot. pixabay.com
Węgiel

Idzie zima i wiele osób zastanawia się jak ją przetrwać i nie zmarznąć. Węgiel jest horrendalnie drogi, o ile w ogóle jest. Choć rząd Prawa i Sprawiedliwości kilka tygodni temu mówił co innego i ciągle zdaje się zaklinać rzeczywistość. Jest jednak rządowa pomoc, czyli dodatek węglowy (na który składają się wszyscy podatnicy).

Wypłata tych środków miała się rozpocząć najpóźniej 19 września. W Warszawie się jednak nie spieszyli i pieniądze na konta samorządów wpłynęły dopiero 21 września. Część samorządów już następnego dnia rozpoczęła wypłaty i pieniądze wpłynęły na konta mieszkańców. W Chorzowie jest opóźnienie, a wynika to z prawnych procedur.

Dodatek węglowy w Chorzowie. Od 27 września na kontach mieszkańców

Na konto Urzędu Miasta Chorzów wpłynęło blisko 8 mln z Ministerstwa Klimatu i Środowiska na wypłatę dodatku węglowego. To pierwsza transza. Jednak, żeby ruszyć z wypłatami, najpierw te środki należało wpisać do budżetu miasta.

W innych gminach zmiany w budżetach przyjęto wcześniej, więc wcześniej ruszyły wypłaty. W Chorzowie nadzwyczajna sesja Rady Miasta odbyła się w poniedziałek, 26 września. Zmiany w budżecie miasta zostały przyjęte, więc miasto może ruszyć z wypłatami dodatku węglowego. Jak zapewniają urzędnicy chorzowski Ośrodek Pomocy Społecznej pierwszy przelew zrealizuje we wtorek, 27 września, o godz. 8.00.

Chorzów dymiące kominy

Może Cię zainteresować:

Dodatek węglowy w Chorzowie. Wypłaty najwcześniej za tydzień

Autor: Maciej Poloczek

22/09/2022

Urząd Miasta Chorzów

Może Cię zainteresować:

Dodatek węglowy w Chorzowie jednak szybciej. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Autor: Maciej Poloczek

23/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon