W Chorzowie ruszyła kolejna edycja akcji „Superpływak”. W ubiegłym roku najlepszy miał na koncie ponad 600 km

Od 1 lutego 2023 r. w Chorzowie można zbierać kilometry w kolejnej edycji akcji „Superpływak” organizowanej przez Miejski Ośrodek Rekreakcji i Sportu. W ubiegłym roku najlepszy uczestnik zabawy przepłynął w ciągu 10 miesięcy przepłynął ponad 600 km.

fot. MORiS Chorzów
Superpływak

Akcja „Superpływak” prowadzona jest na dwóch chorzowskich basenach - przy pl. Powstańców 1 oraz w Kompleksie Sportowym „Hajduki” przy ul. Granicznej 92 i trwa od 1 lutego do 30 listopada 2023 r. Wystarczy wypełnić zgłoszenie u ratowników i pływać.

- Dystans można pokonywać dowolnym stylem, po przepłynięciu każdej długości należy dotknąć ściany basenu. Każdy uczestnik sam liczy sobie przepłyniętą liczbę metrów za każdym razem, gdy jest na basenie i wychodząc zgłasza tę liczbę ratownikowi wpisując się do zeszytu zawodów. Przepłynięty dystans należy wpisać w metrach – czytamy w regulaminie akcji.

Złoty Superpływak musi mieć na koncie minimum 150 km

Najlepsi Superpływacy otrzymają pamiątkowe medale oraz upominki – zapowiadają w MORiS Chorzów. Do uzyskania tytuł trzeba mieć na koncie odpowiednią liczbę przepłyniętych kilometrów:

  • Złoty Superpływak - 150 km
  • Srebrny Superpływak - 100 km
  • Brązowy Superpływak - 50 km

W ubiegłym roku do akcji „Superpływak” zgłosiło się ponad 70 osób. Tytuł Złotego Superpływaka zdobyło 18 uczestników, Srebrnego Superpływaka – 6, a Brązowego Superpływaka – 19. Najlepszym pływakiem 2022 r w Chorzowie został Mieczysław Latacz, który miał na koncie 604,5 km.

Pływak

Może Cię zainteresować:

Akcja „Superpływak” w Chorzowie zakończona. Najlepszy ma na koncie ponad 600 km

Autor: Maciej Poloczek

12/12/2022

Paweł Baranowski

Może Cię zainteresować:

Kolejne wzmocnienia w Ruchu Chorzów. Niebiescy mają nowego pomocnika i obrońcę

Autor: Maciej Poloczek

06/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon