Kolejne wzmocnienia w Ruchu Chorzów. Niebiescy mają nowego pomocnika i obrońcę

W najbliższą sobotę, 11 lutego 2023 r., rusza wiosenna runda Fortuna 1. ligi. Niebiescy zmierzą się tego dnia z Chrobrym Głogów na stadionie w Gliwicach. Przed pierwszym gwizdkiem piłkarskiej wiosny przedstawili kolejne wzmocnienia. Ruch Chorzów ma nowego pomocnika i obrońcę.

fot. Ruch Chorzów
Paweł Baranowski

Jan Sedlák w pomocy

Nowym pomocnikiem Niebieskich został Jan Sedlák, który przeniósł się na Cichą z Sigmy Ołomuniec. Zawodnik z Czech ma 28 lat i związał się z Ruchem Chorzów kontraktem obowiązujący do końca sezonu. Umowa zawiera opcję przedłużenia.

– Bardzo się cieszę, ze trafiłem do Chorzowa. Oglądałem fanów Ruchu – są wspaniali i bardzo głośni. Nie mogę się już doczekać pierwszego meczu i poczucia tej atmosfery – mówi Jan Sedlák, cytowany przez klubowe media.

Sedlák pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Sokole Lipovec. Następnie szkolił się w FK Blansko, a od 2010 r. Zbrojovce Brno, w barwach której debiutował w seniorskiej piłce. Sezon 2015/2016 spędził w MFK Karvina po czym wrócił do Zbrojovki na kolejne 5 lat. Przez ostatnie półtora roku reprezentował barwy Sigmy Ołomuniec. W czeskiej ekstraklasie rozegrał łącznie 90 spotkań, a na jej zapleczu ponad 60.

Jan Sedlák
Jan Sedlák

Paweł Baranowski w obronie

Z kolei w obronie Niebieskich wzmocni Paweł Baranowski. To doświadczony zawodnik, który ma na koncie 54 spotkania w polskiej Ekstraklasie i ponad 160 na jej zapleczu. Związał się z Ruchem Chorzów umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 r.

– Ruch w ostatnich latach stanął na nogi i chce robić kolejne kroki do przodu. To na pewno bardzo pomogło w podjęciu decyzji o podpisaniu kontraktu i dołączeniu do drużyny. Zachęcająca była także pozycja startowa przed nową rundą, to nasz duży atut. Patrząc w tabelę wszystko jest w naszych rękach. Ruch jest największym klubem, w jakim kiedykolwiek grałem i to jest bardzo motywujące. Potrzeba jeszcze kilku kroków, by Niebiescy wrócili do miejsca, w którym powinni być. Chciałbym w tym pomóc – mówi Baranowski, cytowany przez klubowe media.

Paweł Baranowski ma 32 lata i podchodzi z Suwałk. Jest wychowankiem Wigier. Szkolił się także w MOSP Jagiellonia Białystok. W swojej dotychczasowej karierze reprezentował m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stomil Olsztyn, GKS Bełchatów, Odrę Opole czy Górnika Łęczna. Poprzedni rok spędził w kazachskim klubie FK Atyrau, gdzie zanotował 22 ligowe występy.

Paweł Baranowski
Paweł Baranowski
Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Czas na „męskie decyzje” w sprawie stadionu Ruchu Chorzów? Gorąca dyskusja na sesji Rady Miasta

Autor: Maciej Poloczek

02/02/2023

Ruch Chorzów kibice

Może Cię zainteresować:

Gra warta świeczki! Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Ruchu Chorzów z Chrobrym Głogów

Autor: Maciej Poloczek

01/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon