Kolejne wzmocnienia w Ruchu Chorzów. Niebiescy mają nowego pomocnika i obrońcę

W najbliższą sobotę, 11 lutego 2023 r., rusza wiosenna runda Fortuna 1. ligi. Niebiescy zmierzą się tego dnia z Chrobrym Głogów na stadionie w Gliwicach. Przed pierwszym gwizdkiem piłkarskiej wiosny przedstawili kolejne wzmocnienia. Ruch Chorzów ma nowego pomocnika i obrońcę.

fot. Ruch Chorzów
Paweł Baranowski

Jan Sedlák w pomocy

Nowym pomocnikiem Niebieskich został Jan Sedlák, który przeniósł się na Cichą z Sigmy Ołomuniec. Zawodnik z Czech ma 28 lat i związał się z Ruchem Chorzów kontraktem obowiązujący do końca sezonu. Umowa zawiera opcję przedłużenia.

– Bardzo się cieszę, ze trafiłem do Chorzowa. Oglądałem fanów Ruchu – są wspaniali i bardzo głośni. Nie mogę się już doczekać pierwszego meczu i poczucia tej atmosfery – mówi Jan Sedlák, cytowany przez klubowe media.

Sedlák pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Sokole Lipovec. Następnie szkolił się w FK Blansko, a od 2010 r. Zbrojovce Brno, w barwach której debiutował w seniorskiej piłce. Sezon 2015/2016 spędził w MFK Karvina po czym wrócił do Zbrojovki na kolejne 5 lat. Przez ostatnie półtora roku reprezentował barwy Sigmy Ołomuniec. W czeskiej ekstraklasie rozegrał łącznie 90 spotkań, a na jej zapleczu ponad 60.

Jan Sedlák
Jan Sedlák

Paweł Baranowski w obronie

Z kolei w obronie Niebieskich wzmocni Paweł Baranowski. To doświadczony zawodnik, który ma na koncie 54 spotkania w polskiej Ekstraklasie i ponad 160 na jej zapleczu. Związał się z Ruchem Chorzów umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 r.

– Ruch w ostatnich latach stanął na nogi i chce robić kolejne kroki do przodu. To na pewno bardzo pomogło w podjęciu decyzji o podpisaniu kontraktu i dołączeniu do drużyny. Zachęcająca była także pozycja startowa przed nową rundą, to nasz duży atut. Patrząc w tabelę wszystko jest w naszych rękach. Ruch jest największym klubem, w jakim kiedykolwiek grałem i to jest bardzo motywujące. Potrzeba jeszcze kilku kroków, by Niebiescy wrócili do miejsca, w którym powinni być. Chciałbym w tym pomóc – mówi Baranowski, cytowany przez klubowe media.

Paweł Baranowski ma 32 lata i podchodzi z Suwałk. Jest wychowankiem Wigier. Szkolił się także w MOSP Jagiellonia Białystok. W swojej dotychczasowej karierze reprezentował m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stomil Olsztyn, GKS Bełchatów, Odrę Opole czy Górnika Łęczna. Poprzedni rok spędził w kazachskim klubie FK Atyrau, gdzie zanotował 22 ligowe występy.

Paweł Baranowski
Paweł Baranowski
Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Czas na „męskie decyzje” w sprawie stadionu Ruchu Chorzów? Gorąca dyskusja na sesji Rady Miasta

Autor: Maciej Poloczek

02/02/2023

Ruch Chorzów kibice

Może Cię zainteresować:

Gra warta świeczki! Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Ruchu Chorzów z Chrobrym Głogów

Autor: Maciej Poloczek

01/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Powrót na Cichą Ruch Chorzów ma już dziewięciu nowych piłkarzy

Kolejny powrót na Cichą. Ruch Chorzów ma 9 nowych piłkarzy

Mateusz Winciersz Ruch Chorzów

Kolejny powrót na Cichą

Ruch Chorzów Przemysław Szur

Ruch Chorzów wzmacnia obronę

Jarosław Skrobacz i Seweryn Siemianowski

Zwycięski sztab zostaje na Cichej. Będą wzmocnienia

Ruch Chorzów Daniel Szczepan

Ruch Chorzów wzmacnia ofensywę

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów gra do końca. Dla kibiców to thrillery

Chorzów Demontaż świeczki na stadionie Ruchu

Rozpoczął się demontaż „świeczki” na stadionie Ruchu Chorzów