Akcja „Superpływak” w Chorzowie zakończona. Najlepszy ma na koncie ponad 600 km

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie podsumował tegoroczną edycję akcji „Superpływak”. Jej uczestnicy pokonali w sumie ponad 7 tys. km, a najlepszy z nich ma na koncie ponad 600 km.

fot. pixabay.com
Pływak

Tegoroczna edycja chorzowskiej akcji „Superpływak” trwała od 1 lutego do 30 listopada. Wystarczyło w tym czasie odwiedzić jeden z dwóch basenów MORiS-u (w Kompleksie Sportowym Hajduki na ul. Granicznej 92 oraz przy pl. Powstańców Śląskich 1) wypełnić zgłoszenie i… pływać. Dużo pływać, obojętnie jakim stylem.

Każdy uczestnik akcji sam liczył przepłynięty dystans i po wyjściu podawał go ratownikowi wpisując do zeszytu akcji. Żeby uzyskać tytuł trzeba było mieć na koncie odpowiednią liczbę kilometrów:

  • 150 km - tytuł Złotego Superpływaka
  • 100 km - tytuł Srebrnego Superpływaka
  • 50 km - tytuł Brązowego Superpływaka

Tytuł Złotego Superpływaka dla 18 osób

W tym do akcji „Superpływak” zgłosiło się ponad 70 osób. Tytuł Złotego Superpływaka zdobyło 18 uczestników, Srebrnego Superpływaka – 6, a Brązowego Superpływaka – 19.

Najlepszym pływakiem w Chorzowie został Mieczysław Latacz, który ma na koncie 604,5 km. Zwyciężył także w ubiegłorocznej akcji, ale tym razem poprawił swój wynik o prawie 100 km.

Neugebauer tomasz podbeskidzie

Może Cię zainteresować:

W Ekstraklasie mu nie wyszło. Były piłkarz Ruchu zagra w Podbeskidziu

Autor: Robert Czykiel

12/12/2022

GKS Tychy Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Niebiescy wygrali pierwszy zimowy sparing

Autor: Maciej Poloczek

09/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon