W Chorzowie podczas akcji „Jednoślad” wpadli kierowcy osobówek

W miniony piątek, 5 lipca 2024 r., policjancji z chorzowskiej drogówki prowadzili działania „Jednoślad”. Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów i motocyklistów, ale tym razem wpadli… kierowcy osobówek.

Podczas przeprowadzonych działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania oraz prędkość jazdy. Mundurowi podczas tej akcji skontrolowali ponad stu kierujących jednośladami, ale zwracali także uwagę na innych kierowców.

- W ten sposób w rękach mundurowych znalazł się 39-latek, który na Drogowej Trasie Średnicowej pędził swoją osobówką z prędkością 174 km/h. Policjanci podczas kontroli ustalili, że to już nie pierwsze tego typu wykroczenie popełnione przez mężczyznę. W ramach tzw. recydywy zabrzanin został ukarany mandatem w kwocie 5000 zł, a jego konto powiększyło się o 15 punktów karnych – informują w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie.

W Chorzowie wpadł także kierowca z Wadowic w wieku 53 lat, który przekroczył prędkość o 25 km/h. To jednak był tylko początek jego kłopotów. Policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu, a badanie alkomatem wskazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz rozpoczęli procedurę konfiskaty samochodu za jazdę po alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Chorzow akcja trzezwosc 2

Może Cię zainteresować:

Akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Znów trafili się kierowcy z promilami

Autor: Redakcja

01/07/2024

Wypadek chorzow radiowoz 01

Może Cię zainteresować:

Chorzów. Wypadek radiowozu. Rozbił się na słupie na skrzyżowaniu 3 Maja i Styczyńskiego. Zderzył się z osobowym samochodem

Autor: Katarzyna Pachelska

21/06/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon