Chorzów. Wypadek radiowozu. Rozbił się na słupie na skrzyżowaniu 3 Maja i Styczyńskiego. Zderzył się z osobowym samochodem

Niecodzienny widok zastają wszyscy, którzy teraz przejeżdżają albo przechodzą w rejonie skrzyżowania ulic 3 Maja i Styczyńskiego w Chorzowie. Stoi tam rozbity o słup sygnalizacji drogowej policyjny radiowóz.

Na rogu ulic Styczyńskiego i 3 Maja (Chorzów II) wydarzyło się dzisiaj, w piątek 21 czerwca 2024 r. o godz. 14.23 niecodzienne zdarzenie drogowe.

Policyjny radiowóz zderzył się z samochodem osobowym. Radiowóz wylądował na słupie sygnalizacji drogowej na ul. Styczyńskiego. Przód policyjnego samochodu jest silnie wgnieciony, a klapa - podniesiona.

- Mamy tu do czynienia z kolizją radiowozu i samochodu osobowego - wyjaśnia aspirant Lucjan Pokorski, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. - Dwóch policjantów podróżujących radiowozem i pani kierująca samochodem osobowym zostało odwiezionych do szpitala. Obrażenia nie zagrażają ich życiu - dodaje Pokorski.

Radiowóz poruszał się jako pojazd uprzywilejowany.

Na miejscu działa chorzowska policja oraz straż pożarna. Jest też prokurator, pod którego nadzorem prowadzone są czynności. - Badamy okoliczności tego zdarzenia, weryfikujemy monitoringi, by ustalić jego przebieg - dodaje oficer prasowy.

- Doszło do kolizji radiowozu z samochodem osobowym - informuje mł. kpt. Michał Adamek, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie. - Na miejscu działają dwa zastępy straży pożarnej - ratownictwo techniczne i samochód gaśniczy, w sumie 7 strażaków - dodaje Adamek.

W tej okolicy występują utrudnienia drogowe a ruch tramwajowy jest ograniczony. Ma zostać przywrócony do normy około 16.30.

Mogło się skończyć tragicznie. Niebezpieczna kolizja na DTŚ w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Mogło się skończyć tragicznie. Niebezpieczna kolizja na DTŚ w Chorzowie

Autor: Redakcja

11/06/2024

Wypadek

Może Cię zainteresować:

Wypadek w Chorzowie. Samochód dachował na ul. Katowickiej

Autor: Redakcja

05/06/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon