Mogło się skończyć tragicznie. Niebezpieczna kolizja na DTŚ w Chorzowie

Na chorzowskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej doszło do niebezpiecznej kolizji. Winny jest kierowca samochodu ciężarowego, który nieprawidłowo zmienił pas ruchu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 czerwca 2024 r., tuż po godz. 10.00, na chorzowskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Policjanci z chorzowskiej drogówki ustalili, że kierujący cieżarowym Mercedesem mieszkaniec Świętochłowic, w wieku 53 lat, nieprawidłowo zmienił pas ruchu i doprowadził do zderzenia z osobową Skodą.

- Choć uszkodzenia osobówki były duże, a cała sytuacja wyglądała niebezpiecznie, na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący ciężarówką za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w kwocie 2000 zł, a jego „koncie” znalazło się 10 punktów karnych – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Policjanci przypominają, że podczas zmiany pasa ruchu należy:

  • zachować szczególną ostrożność Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności
  • ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać
  • zawczasu i wyraźnie sygnalizować kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru
Wypadek

Może Cię zainteresować:

Wypadek w Chorzowie. Samochód dachował na ul. Katowickiej

Autor: Redakcja

05/06/2024

Chorzow wiadukt sienkiewicza

Może Cię zainteresować:

Drogowe zmiany w centrum Chorzowa. Rusza kolejny etap przebudowy linii kolejowej

Autor: Maciej Poloczek

05/06/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon