Drogowe zmiany w centrum Chorzowa. Rusza kolejny etap przebudowy linii kolejowej

W poniedziałek, 10 czerwca 2024 r., w Chorzowie rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową linii kolejowej nr 131 – informują w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów. Oznacza to kolejne zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta.

fot. T. Staniek
Chorzow wiadukt sienkiewicza

Na tym etapie przebudowy linii kolejowej w Chorzowie będzie poszerzana… jezdnia. Przejazd pod wiaduktem kolejowym nad ul. Sienkiewicza zamiast jednego będzie miał dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Na czas prac, które rozpoczna się 10 czerwca 2024 r., przejazd pod wiaduktem zostanie zamknięty – odcinek ul. Sienkiewicza pomiędzy ul. Lompy a pl. Dworcowym. W związku z tym wyznaczone zostaną objazdy:

  • z kierunku skrzyżowania ulicy Sienkiewicza i pl. Dworcowy do ul. Floriańskiej: ul. Truchana – ul. Strzelców Bytomskich – ul. Zabrska – ul. Raciborska – ul. Styczyńskiego – ul. Lompy
  • z kierunku skrzyżowania ulic Floriańskiej i Lompy oraz skrzyżowania ulic Floriańskiej i Filarowej do ul. Sienkiewicza: ul. Filarowa – ul. Styczyńskiego – ul. Raciborska – ul. Zabrska – ul. Strzelców Bytomskich – ul. Truchana.

Ulica Truchana od 10 czerwca 2024 r. będzie udostępniona dla pojazdów na całej długości. Ruch pieszych pod wiaduktem nad ul. Sienkiewicza będzie utrzymany i, w zależności od etapu realizowanych robót, prowadzony będzie chodnikiem od strony pl. Dworcowego lub chodnikiem od strony ul. Lompy. Zakończenie prac planowane jest na październik 2024 r.

Chorzów. Skrzyżowanie ul. Strzelców Bytomskich i Truchana

Może Cię zainteresować:

Koniec drogowej inwestycji w centrum Chorzowa. Powstał m.in. nowy odcinek ulicy

Autor: Maciej Poloczek

28/03/2024

Chorzow ulica katowicka

Może Cię zainteresować:

Rusza kolejny etap prac na ul. Katowickiej w Chorzowie. Będzie dodatkowe zwężenie jezdni

Autor: Maciej Poloczek

25/03/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon