Koniec drogowej inwestycji w centrum Chorzowa. Powstał m.in. nowy odcinek ulicy

Kończy się drogowa inwestycja w centrum Chorzowa, związana z przebudową linii kolejowej nr 131 – informują w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów. Do użytku zostanie oddany m.in. nowy odcinek ulicy łączącej dwa skrzyżowania.

W piątek, 29 marca 2024 r., w Chorzowie zostanie oddany do użytku nowy odcinek ulicy łączącej skrzyżowanie ulic Zabrskiej i Kozielskiej ze skrzyżowaniem ulic Strzelców Bytomskich i Truchana oraz przebudowany fragment ul. Strzelców Bytomskich, na odcinku między ulicami Truchana i Mielęckiego.

- W związku z przebudową linii kolejowej nr 131 zbudowano m.in. nowy przystanek kolejowy „Chorzów Uniwersytet” oraz zlikwidowano przejazd kolejowy w ciągu ul. Strzelców Bytomskich, a w jego miejscu powstało przejście podziemne, którym odbywa się ruch pieszych – informują w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów.

Jak dodają w MZUiM na skrzyżowaniach ulic Raciborskiej i Zabrskiej oraz Strzelców Bytomskich i Truchana wybudowane zostały ronda, a ruch pojazdów będzie się odbywał pod nowo wybudowanym wiaduktem kolejowym. Po przebudowie tego układu drogowego dojazd do ul. Głogowskiej będzie możliwy od strony ul. Pułaskiego.

Chorzow ulica katowicka

Może Cię zainteresować:

Rusza kolejny etap prac na ul. Katowickiej w Chorzowie. Będzie dodatkowe zwężenie jezdni

Autor: Maciej Poloczek

25/03/2024

Rusza przebudowa kolejnej ulicy w centrum Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Rusza przebudowa kolejnej ulicy w centrum Chorzowa

Autor: Maciej Poloczek

02/06/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon