Rusza przebudowa kolejnej ulicy w centrum Chorzowa

Remonty dróg dla mieszkańców Chorzowa to nic nowego. Zdążyli już przywyknąć. Nikogo więc pewnie nie zdziwi, że rozpoczyna się kolejna przebudowa. W poniedziałek, 5 czerwca 2023 r., ruszają prace na ul. Truchana w centrum Chorzowa.

fot. Maciej Poloczek
Rusza przebudowa kolejnej ulicy w centrum Chorzowa

Jeszcze pewnie pamiętacie przebudowę ulic 3 Maja, Hajduckiej czy Powstańców. Teraz w Chorzowie stoicie w korkach m.in. z powodu prac na ulicy Katowickiej. Od poniedziałku, 5 czerwca 2023 r., kierowców czekają kolejne utrudnienia. Tym razem związane z przebudową ul. Truchana. Rusza pierwszy etap prac.

Pierwszy etap prac na ul. Truchana ma się zakończyć w grudniu 2023 r.

- Ze względu na zakres i technologię prowadzonych robót zostanie zamknięty odcinek jezdni od skrzyżowania z ul. Strzelców Bytomskich do ul. Bolesława Chrobrego, za wyjątkiem dojazdu do posesji – informują w Urzędzie Miasta Chorzów.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami Andrzeja Mielęckiego i Bolesława Chrobrego. Zakończenie tego etapu prac planowane jest pod koniec grudnia 2023 r. Umowa na przebudwę ul. Truchana opiewa na blisko 12 mln zł. Wykonawcą prac jest spółka Silesia Invest – ta sama, która pracowała przy przebudowie ul. 3 Maja. Tam prace były opóźnione o ponad rok.

Cegła klinkierowa zniknie z ul. Truchana

Z ul. Truchana zniknie charakterystyczna cegła klinkierowa (choć nie całkiem). Jezdnia ma być z nawierzchni bitumicznej, ale przy przejściach dla pieszych będą wyniesione wyspy z odzyskanej cegły. Na chodnikach mają został położone granitowe płyty. Zaplanowano blisko 80 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

Zmodernizowane ma być także uliczne oświetlenie. W projekcie zagospodarowania terenu wymieniono również nowe ławki stalowe i kosze na śmieci. Będą też nowe nasadzenia: róże kolumnowe, jarzęby turyndzkie i buki pospolite.

Chorzów Przebudowa ul Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Pierwsze opóźnienia przy przebudowie ul. Katowickiej w Chorzowie. Będzie powtórka z ul. 3 Maja?

Autor: Maciej Poloczek

09/02/2023

Chorzow ulica truchana

Może Cię zainteresować:

Dodatkowa kasa na przebudowę ul. Truchana w Chorzowie. Kiedy ruszą prace?

Autor: Maciej Poloczek

14/02/2023

Chorzów 3 Maja

Może Cię zainteresować:

Koniec prac na ul. 3 Maja w Chorzowie. Samochody mogą jeździć, na tramwaje trzeba poczekać

Autor: Maciej Poloczek

03/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon