Rusza kolejny etap prac na ul. Katowickiej w Chorzowie. Będzie dodatkowe zwężenie jezdni

W środę, 27 marca 2024 r., rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Katowickiej w Chorzowie – informują w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów.

Chorzow ulica katowicka

Ulica Katowicka w Chorzowie przebudowywana jest na odcinku od estakady do skrzyżowania z ul. 3 Maja. Prace rozpoczęły się w grudniu 2022 r., a teraz wchodzą w kolejny etap, który rozpocznie się w środę, 27 marca 2024 r.

- Ze względu na zakres i technologię prowadzonych robót zostanie dodatkowo zawężony odcinek jezdni ul. Katowickiej w Chorzowie w rejonie skrzyżowania z ul. 3 Maja. Ruch pojazdów przez skrzyżowanie zarówno w kierunku Katowic, jak i w kierunku Bytomia, będzie się odbywał po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Zakończenie kolejnego etapu prac planowane jest na koniec lipca 2024 r. - informują w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów.

W ramach inwestycji na ul. Katowickiej zaplanowano m.in. przebudowę dwóch skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, budowę chodników, przejścia podziemnego, parkingów i ścieżki rowerowej. Przebudowywane jest także torowisko tramwajowe, a w rejonie ulic Metalowców i Krakusa powstanie zintegrowany przystanek „Królewska Huta”.

Koszt inwestycji to blisko 45 mln zł, a głównym wykonawcą jest firma Silesia Invest, która odpowiedzialna była m.in. za przedłużającą się przebudowę ul. 3 Maja w Chorzowie. Całość prac ma się zakończtyć w grudniu 2024 r.

Chorzów Katowicka Metalowców przebudowa

Może Cię zainteresować:

Nowy węzeł komunikacyjny przy ul. Katowickiej i Metalowców. Jak będzie wyglądać?

Autor: Maciej Poloczek

02/11/2021

Zgromadzenie gzm

Może Cię zainteresować:

Ponad 16 mln zł na inwestycje w Chorzowie. To dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropoliii

Autor: Redakcja

21/03/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon