Akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Znów trafili się kierowcy z promilami

Policjanci z chorzowskiej drogówki po raz kolejny prowadzili działania „Trzeźwość”. Znów trafili się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy prowadzili po alkoholu.

Mundurowi z chorzowskiej drogówki w miniony piątek, 28 czerwca 2024 r., od wczesnych godzin porannych badali trzeźwość kierowców. Przebadali blisko tysiąc osób, a wśród nich niestety znów trafili kierowcy z promilami.

- Trzy osoby znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu: 60-latek ze Świętochłowic oraz 24 i 58-letni mieszkańcy Chorzowa. Policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy, a ich nieodpowiedzialna postawa zakończy się przed sądem – informują w chorzowskiej komendzie policji.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może być wykroczeniem lub przestępstwem, w zależności od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie kierowcy. O wykroczeniu mówimy, kiedy w organizmie znajduje się od 0,2 do 0,5 promila alkoholu. Jest to stan po użyciu alkoholu, a kierujący podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

W przypadku przestępstwa stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, wtedy kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości i podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. W obu przypadkach orzeka się sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podobne konsekwencje czekają kierowców, którzy wsiadają za kierownicę swoich pojazdów, będąc pod wpływem narkotyków.

Przebudowa ul. Parkowej w Chorzowie. Będą utrudnienia!

Może Cię zainteresować:

Przebudowa ul. Parkowej w Chorzowie. Będą utrudnienia!

Autor: Redakcja

28/06/2024

Chorzow niebezpieczny kierowca

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Chorzowa zatrzymali niebezpiecznego kierowcę

Autor: Redakcja

27/06/2024

Chorzów. Pijany kierowca uciekał przed policją

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca uciekał przed policją w Chorzowie. Grozi mu do 5 lat więzienia

Autor: Redakcja

02/04/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon